Vydali se po stopách legendární dvojice H+Z. Teď vystavují fotky z expedice v Baťově mrakodrapu

Foto: Facebook Expedice Z101
ZLÍN – Po stopách legendárních cestovatelů Zikmunda a Hanzelky se v dubnu 2021 vydali Tomáš Vaňourek a Linda Piknerová, kteří projeli napříč Afrikou od severu až k jihu. Fotografie z jejich kolikrát strastiplné expedice jsou v současné době k vidění v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Ve 3. etáži zlínského mrakodrapu najdete od tohoto týdne zajímavou výstavu, která se věnuje Expedici Z101. Jsou na ní vystaveny srovnávací fotografie z cesty dvou dobrodruhů Tomáše Vaňourka a Lindy Piknerové, kteří se rozhodli zopakovat první expedici legendární dvojice cestovatelů Hanzelky a Zikmunda napříč Afrikou vlastním autem. Zastavili je až v Súdánu, kde zrovna probíhal vojenský převrat.

V Súdánu nám začal probíhat převrat přímo před očima. Během toho půl roku to byla nejzásadnější událost, která nás takto zasáhla. Jednoho dne jsme vstali a zjistili, že je na ulicích ticho. Pak jsme slyšeli střelbu. Zjistili jsme, že je převrat, což nám úplně převrátilo veškeré plány,“ popisuje nelehké chvíle cestovatelka Linda Piknerová.

V expedičním speciálu s názvem George nemají o zážitky nouzi. Několikrát je zatkli a v Súdánu dostali pokutu za překročení rychlosti na zdevastované silnici. O cestovní mají ale jasno.

Já si myslím, že cestování je o svobodě a o získání nadhledu nad celou řadou věcí, které člověka provází. Když se člověku podaří během cest vypořádat s tím, co se mu v životě běžně děje, tak už potom celou řadu věcí přestane úplně řešit,“ usmívá se Piknerová.

Výstavu můžete navštívit v Baťově mrakodrapu až do 31. prosince, potom se vrátí do depozitáře. Další velká výstava je pak naplánována na duben 2022, kdy by měli cestovatelé doplnit fotky ze zbývající části cesty.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x