Výhodná investice? Muž z Otrokovic přišel kvůli podvodnému inzerátu o více jak milion

Ilustrační foto
ZLÍNSKO - Zlínští kriminalisté prověřují další případ podvodu, který měl být původně investicí na burze. Tentokrát na inzerát na sociální síti slibující vysoké výnosy zareagoval padesátiletý muž z Otrokovic. Během pár měsíců přišel o více než jeden milion korun, které si vypůjčil.

Muž vyplnil koncem minulého roku formulář na sociální síti slibující vysoké zhodnocení finančních prostředků. Ozval se mu údajný investiční poradce hovořící česky s ruským přízvukem. Podle jeho instrukcí si muž nainstaloval do počítače program umožňující vzdálený přístup do počítače a aplikaci whatsapp. Po nějaké době mu poradce zavolal, ať si požádá v bance o půjčku, kterou má předschválenou, aby mohl začít investovat. Muž si podle instrukcí požádal o půjčku 600 tisíc korun a jeho poradce peníze přeposlal ke zhodnocení do jiného státu. Platbu muž sám potvrdil klíčem ve svém bankovnictví. Dalším krokem bylo zřízení dalšího bankovního účtu u jiné banky, díky čemuž mělo jít obchodování rychleji.

Po několika měsících se investiční poradce znovu ozval s tím, že zhodnocení peněz na jeho účtu dosáhlo částky vyšší než dva miliony korun, k vyplacení peněz je ale potřeba zaplatit daň ve výši 650 tisíc korun, která mu bude vrácena. Muž nelenil. Vzal si další půjčku, tentokrát na sedm set tisíc korun z druhého sjednaného účtu. Jakmile mu peníze přišly, jeho poradce se opět přihlásil do jeho internetového bankovnictví a peníze určené k zaplacení údajné daně přeposlal do zahraničí. Muž platby opět potvrdil klíčem ve svém bankovnictví.

Když se mu další dva měsíce jeho investiční poradce neozval, přišel podvod oznámit na policii. Za zločin podvod, neoprávněný přístup k počítačovému systému nebo nosiči informací a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na osm let.

--> --> --> --> -->