Řada předsezónních vylepšení a oprav
Areál Štěrkoviště letos návštěvníky láká na celou řadu vylepšení.
„Proběhla obnova povrchu kolem solárních sprch, kde nový umělý travní koberec zajišťuje příjemný a čistý došlap po opláchnutí. Nové lavičky podél hlavního chodníku nabízejí příjemné posezení s výhledem na vodní hladinu. Na volejbalových hřištích byly vyměněny sítě a stejně jako v loňském roce ke hře postačí vlastní míč. Sportoviště určená pro plážový volejbal, streetball i ping-pong jsou volně přístupná, bez nutnosti rezervace. V provozní době je jejich využití možné v rámci úhrady vstupného do areálu,“ vyjmenovala vylepšení mluvčí Otrokovic Lenka Vaculová.
Pětice nových mol
Velkou novinkou je pětice mol, která zajišťují pohodlný a bezpečný vstup do vody a nejen mládeži poskytují dostatečný prostor pro skoky a nejrůznější skotačení. Dokončena je také první etapa přístupového chodníku od zastávky MHD, který je širší, bezbariérový a osazený lampami veřejného osvětlení.
„V návaznosti na realizaci opevnění břehů Štěrkoviště, které bylo nezbytné pro jejich zpevnění a stabilizaci, vznikla na východním břehu zcela nová mlatová cesta, díky které se vytvořil příjemný vycházkový okruh kolem vody. Přibyly i lavičky, které zejména v ranních a večerních hodinách zvou k příjemnému posezení,“ pokračovala Vaculová.
Doprava a parkování
Areál je oblíbeným cílem nejen obyvatel města, ale i přespolních návštěvníků, kteří sem jezdí ze širokého okolí. Zejména oni by však měli dbát na správné parkování.
„S ohledem na omezené kapacity pro parkování návštěvníkům doporučujeme pro cestu na Štěrkoviště využít služeb MHD, linku č. 55. Cyklisté mohou využít cyklostezku vedoucí až na Štěrkáč. Pokud někdo přesto přijede vozidlem, tak jsou k dispozici parkovací místa na severní straně podél silnice III. třídy, a omezeně ze západní strany vodní plochy za plážovým volejbalem. Z jižní strany pak u točny autobusů,“ uvedl Tomáš Morys, jednatel městské společnosti TEHOS, která je správcem rekreační oblasti Štěrkoviště i městského koupaliště.
Řidiči mohou využít také blízké ulice Mladých stavbařů, Štěrkoviště a okolí Střední průmyslové školy a přilehlé sportovní haly. Velké parkoviště v docházkové vzdálenosti je také u atletického stadionu ze směru od Bělova.