Z Pražského hradu míří do kraje šest prestižních ocenění

Slavnostnímu udílení cen na Pražském hradě vévodil Zlínský kraj. Foto: Zlínský kraj
ZLÍN – Slavnostnímu udílení cen na Pražském hradě vévodil v pondělí 4. října Zlínský kraj. Do regionu míří hned šest prestižních ocenění – jedna Cena Opera Civitatem a pět Cen Jože Plečnika.

Ceny Opera Civitatem 2021 a Ceny Jože Plečnika 2021 byly v pondělí 4. října slavnostně předány ve Španělském sále Pražského hradu v rámci bilančního projektu Naše město 1991–2021. Do Zlínského kraje putovalo 6 ocenění. „Mám radost, když vidím v plejádě laureátů hned šest osobností z našeho kraje. Velmi si vážím jejich práce a úsilí, kterými reprezentují náš region. Počet ocenění potvrzuje, že Zlínský kraj je místem pracovitých, houževnatých a talentovaných lidí,“ vysekl oceněným poklonu hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Ze Zlínského kraje získaly Cenu Opera Civitatem Kunovice, kterou v Praze z rukou hejtmana Radima Holiše převzal starosta města Pavel Vardan. Cenu Jože Plečnika obdrželi umělecký truhlář a řezbář Luděk Dvořák, architekt Karel Janča, starosta Holešova Rudolf Seifert, propagátorka UNESCO Eva Nováková z Kroměříže a zachránkyně barokního hřbitova ve Střílkách Marie Skřítková.

S gratulací držitelům obou ocenění se připojila také krajská radní pro kulturu a školství Zuzana Fišerová. „Jsem velmi ráda, že se osobnostem z našeho kraje, které se v posledních desetiletích zásadně podílely na obnově a rozkvětu našich obcí a měst či na záchraně kulturního dědictví, dostalo této významné pocty a zaslouženého uznání. Práce všech oceněných si nesmírně vážím a děkuji jim za ni. Zároveň jim přeji hodně energie a elánu do jejich další činnosti,“ uvedla Zuzana Fišerová.

Ceny Opera Civitatem jsou udělovány městům, která v uplynulých 30 letech realizovala nejkvalitnější a nejprospěšnější soubory veřejných staveb ku prospěchu jejich občanů a návštěvníků. Jde zejména o nově vybudovaná společenská, sociální, kulturní a sportovní zařízení, stavby občanské vybavenosti, stavby k řešení dopravní infrastruktury, pěších a klidových zón, stavby k obnově a ochraně kulturní a přírodní krajiny města, sakrální stavby apod.

Ceny Jože Plečnika jsou udělovány osobnostem z řad architektů, stavitelů, stavebníků, osobností veřejného života – starostů, radních a zastupitelů měst a dalších institucí, které se nejvíce zasloužily o uchování a obnovu kulturního bohatství našich měst a o jejich současný rozvoj.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x