Za krádež katalyzátorů hrozí muži až dvouleté vězení

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
SPYTIHNĚV - Spravedlnosti dlouho neunikal sedmadvacetiletý zloděj z obce u Břeclavi, který ve Spytihněvi odcizil z aut dva katalyzátory a třetí se odcizit pokusil. Server Zlin.cz o tom informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Komisař kriminální policie ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření ze spáchání trestného činu krádež sedmadvacetiletému recidivistovi z obce u Břeclavi, který koncem srpna odcizil z osobních vozidel zaparkovaných v průmyslovém areálu ve Spytihněvi na Zlínsku dva katalyzátory, o krádež třetího se pokusil. V případě odsouzení hrozí dvakrát trestanému muži trest odnětí svobody až na dva roky.

Policisté z Napajedel po přijetí oznámení o odcizení katalyzátoru vyrazili na místo, kde zjistili veškeré potřebné informace. Neznámý pachatel odcizil katalyzátory z vozidel Škoda Felicia a Škoda Octavia, poté se pokusil o odcizení stejné součástky ještě z vozidla Volkswagen Golf, což se mu nepodařilo. Škoda, kterou způsobil a způsobit chtěl, se vyšplhala na téměř dvacet tisíc korun. Do oploceného areálu se dostal po rozpletení pletiva.

„Policisté se vydali na blízkou ubytovnu, kde chtěli podle informací, které měli k dispozici, zastihnout pravděpodobného pachatele. Muže, který měl krádeže na svědomí, potkali před ubytovnou. Ke krádežím se přiznal a vysvětlil, že potřeboval peníze a odcizené katalyzátory ihned po krádeži prodal zájemcům, které našel na internetu,“ konstatovala Kozumplíková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x