Noční můra budoucích matek. Žena rodila v koloně aut

Ilustrační foto
ZLÍN – Porod v autě, které stojí v koloně během dopravní špičky. To je nejspíš noční můra všech budoucích maminek. Jedné z nich se to před několika dny opravdu stalo. Naštěstí byli poblíž policisté, kteří služebním vozem převezli rodičku do porodnice. Miminko přišlo na svět pár minut poté.

Aniž by o tom věděli, jen desítky minut dělily budoucí rodiče od radostné události, když stáli v koloně aut uprostřed města. Dopravní špička na třídě Tomáše Bati však nevěstila nic dobrého, proto se duchapřítomný nastávající tatínek rozhodl zavolat na tísňovou linku policie se žádostí o pomoc. Měl štěstí – policisté z pohotovostního a eskortního oddělení byli právě v tu dobu poblíž. Když uslyšeli ve vysílačce žádost o pomoc, vydali se okamžitě na místo.

U avizovaného nákupního centra ve Zlíně – Prštném uviděli policisté v protisměru vozidlo, jehož řidič jim světly dával najevo, že potřebuje pomoci. Policisté u něj zastavili a zjistili, že je potřeba rychle jednat – vypadalo to, že miminko přijde na svět opravdu co nevidět. Policisté proto na vozidle zapnuli světelná i zvuková výstražná znamení a řidiče požádali, aby je v hustém odpoledním provozu následoval. Během jízdy volali do porodnice, aby zajistili ihned po příjezdu pro nastávající maminku potřebnou péči.

Po pouhých sedmi minutách dorazili ke vchodu do porodnice, kde už na ně čekaly zdravotní sestry. Nastávající mamince i tatínkovi se dostalo potřebné zdravotní péče a policisté odjeli zpět ke svým povinnostem,“ uvedla tisková mluvčí krajských policistů Monika Kozumplíková.

O několik minut později přišel na tísňovou linku telefonát od novopečeného tatínka, který oznámil, že se jemu a manželce narodil zdravý chlapeček. Přišel na svět pouhých pár minut poté, co se za policisty zavřely dveře porodnice.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x