Za týden nachytali táborníci přes 1500 ryb

OTROKOVICE - V Otrokovicích na Štěrkovišti nachytali mladí táborníci během jednoho týdne více než 1500 ryb. Jaký se jim povedl největší úlovek, se dozvíte v následujícím článku.

Léto a voda je něco, co k sobě neodmyslitelně patří. Stejně jako táborové aktivity, které uleví rodičům a zabaví děti. A úplně nejlepší je kombinace toho všeho. Proto letos Dům dětí a mládeže Sluníčko ve spolupráci s Moravským rybářským svazem Otrokovice opět uspořádaly pobytový tábor, jehož hlavní tématem byl „Život na rybách“. A kde jinde by se mohl odehrávat než právě na místním Štěrkovišti.

„Mohlo by se zdát, že to je jen o tom chytat ryby, chytat ryby a zase chytat ryby. Ale není tomu tak. Ten tábor má pevně daný řád – začíná se ráno rozcvičkou, následuje snídaně, potom děti loví ryby, chodí se koupat, učí se poznávat ryby, chystáme jim různé tematické kvízy zaměřené na rybolov, ukázky rybolovné techniky a vše, co je spojené s vodou, uvedl programový vedoucí rybářského tábora Jaroslav Ondruch.

Mezi účastníky tábora nebyli pouze ostřílení mladí rybáři, ale také začátečníci. Ti se zde naučili navázat správně udici, připravit si lovné místo, ale také jak si ho po sobě uklidit. Během týdne nachytali táborníci neuvěřitelných 1500 úlovků. Jednalo se o více než 100 kaprů, 10 amurů, 15 úhořů, 10 línů a dva menší sumce. Perlínů, plotic a cejnů bylo nepočítaně. Rekordním úlovkem byl letos 80centimetrový kapr vážící 9 kg. Všechny ryby byly vždy zpět puštěny do vody.

A jak se na táboře líbilo samotným účastníkům? Dozvíte se ve videu na začátku článku.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x