Začíná jubilejní 20. ročník soutěže Stavba roku Zlínského kraje

Vítězem loňského ročníku se stala vědecká rekonstrukce Libušína. Foto: stavbaroku.zlin.cz
ZLÍNSKÝ KRAJ – Jubilejní 20. ročník architektonické soutěže Stavba roku Zlínského kraje, do které mohou stavbaři, projektanti či investoři přihlašovat zajímavé stavby a rekonstrukce, byl zahájen. V loňském roce získala nejvyšší ocenění vědecká rekonstrukce Libušína po požáru.

Do 18. března mohou investoři, projektanti a další účastníci výstavby posílat přihlášky do jubilejního 20. ročníku soutěže Stavba roku Zlínského kraje. Vyhlašovatelem soutěže je krajská organizace Svazu podnikatelů ve stavebnictví a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků ve výstavbě. Do soutěže mohou být přihlášena díla, která byla uvedena do provozu rozhodnutím stavebního úřadu v roce 2021.

Smyslem soutěže je poukázat na kvalitní projekty ve stavebnictví a přiblížit je veřejnosti. V nejbližších dnech dopisem oslovíme také starosty měst a obcí, aby přihlašovali zajímavé stavby, případně rekonstrukce. Díky úsilí místních zastupitelstev vznikají kvalitní a pozoruhodné objekty, které slouží občanům a kultivují veřejný prostor,“ sdělil krajský radní pro investice Zbyněk Fojtíček, který je jedním z členů odborné poroty.

V loňském roce získala nejvyšší ocenění – Cenu GRAND PRIX architekta Pavla Nováka vědecká rekonstrukce národní kulturní památky Libušín po požáru. Kategorii občanských staveb vyhrála renovace a dostavba památkově chráněného Panského pivovaru v Holešově. Mezi rozvojovými projekty měst a obcí si prvenství vydobyla Přístavba kulturního domu Beseda v Nivnici a mezi rodinnými domy excelovala novostavba rodinného domu v Uherském Brodě. Oceněné byly i další stavby v celkem sedmi kategoriích.

Slavnostní vyhlášení výsledků letošního ročníku se uskuteční v červnu na zámku v Holešově.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x