Základní část para hokejové ligy vrcholí! Zlín musí doma stvrdit postup do play-off

Sledge hokejisté Zlína odehrají o víkendu poslední dvě utkání dlouhodobé části soutěže. Foto: petrkoval.com
ZLÍN - Základní část para hokejové ligy finišuje! Sledge hokejisté LAPP Zlín odehrají poslední dvě utkání dlouhodobé části soutěže už během tohoto víkendu, tedy 14. a 15. ledna. V obou případech se představí na domácím ledě, v sobotu v 10:30 přivítají Ostravu, v neděli pak od 8 hodin Havířov.

Netradičně brzké časy jsou dány pozdním posunem termínu ředitelstvím soutěže, každopádně i tak Zlínští věří v podporu fanoušků. Tabulka je našlapaná, do play-off postoupí první čtyři týmy, přičemž rozdíl mezi druhou Olomoucí a pátými Pardubicemi jsou dva body. Zlín je aktuálně třetí, postup má tak ve vlastních rukou.

Ve zlínské kabině panuje dobrá nálada, jak by taky ne, vždyť Moravané ovládli poslední dvě utkání s úctyhodným skóre 22:0. Jejich řádění odnesly nejen poslední České Budějovice, ale taktéž o play-off bojující Pardubice.

Kvalitní výkony předvedl slovenský reprezentační brankář Miroslav Pastucha, který v obou utkáních vychytal čisté konto. „Užil jsem si každou sekundu na ledě a dvě vychytané nuly samozřejmě potěší, byť práce jsem moc neměl. Každá nula potěší, ale je to hlavně zásluha chlapců, kteří soupeře v sobotu ani v neděli k ničemu vážnějšímu nepustili,“ chválil spoluhráče gólman, jenž po letošním příchodu na Moravu odchytal pět zápasů.

Na premiérovou nulu rovnou navázal. „Ale do kasy jsem přispět nemusel,“ usmíval se a zároveň se připomenul spoluhráčům, že by se u něj měli o nějakou svačinku přihlásit.

O nadcházejícím víkendu čeká svěřence Tomáše Sedláčka měření sil s Ostravou a Havířovem. Oba týmy už nemohou postoupit do play-off, Flamingos jsou šestí, Havíři o pozici před nimi, v obou případech je tedy Zlín favoritem.

Očekávám, že si poslední zápasy hlavně užijeme, nikdo se při nich nezraní a že body zůstanou doma,“ věří Pastucha, který působí ve Zlíně prvním rokem a nové angažmá si pochvaluje. „Líbí se mi tady, je tu dobrá parta. V klubu jsem sice nový, ale většinu spoluhráčů jsem znal. Přijetí do kabiny bylo přátelské,“ líčí Pastucha.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x