Zamilovanost přišla ženu pořádně draho, rovný milion

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
ZLÍN - Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality obvinili osmadvacetiletého muže z Valašského Meziříčí ze spáchání zločinu podvod, protože na přelomu roku uvedl v omyl šestatřicetiletou ženu ze Zlína a postupně z ní vylákal téměř 700 tisíc korun. Muži, který byl za obdobný trestný čin již jednou potrestaný, hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na osm let, serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Dvojice se seznámila na internetové seznamce. Muž ženě, tvrdil, že s penězi nemá problém, protože je společníkem v rodinné firmě zabývající se kamionovou dopravou. Žena mu uvěřila. Nejprve mu půjčila své vlastní úspory, později se zadlužila u bank. Realizace veškerých půjček proběhla v pouhých osmi dnech. Za stejnou dobu zvládl dlužník prohrát ve výherních automatech v kasinu ve Vsetíně více než 600 tisíc korun.

„Žena podala na muže trestní oznámení v polovině února, v době, kdy zjistila, že jí muž o svém finančním zabezpečení zřejmě lhal a kdy již různým bankovním institucím dlužila téměř milion korun včetně úroků,“ poznamenala Kozumplíková.

Kriminalisté zjistili, že je k muži vedeno několik exekučních řízení. Ten se navíc přiznal, že dluží peníze i dalším několika ženám, s nimiž se v minulosti seznámil.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x