Zbraňová amnestie skončila. Odhalila zajímavé kousky

Zbraňová amnestie skončila. Foto: Policie ČR
ZLÍNSKÝ KRAJ - Od 30. ledna do 31. července letošního roku byla v České republice vyhlášena zbraňová amnestie. Během ní mohli lidé beztrestně a bez vysvětlení odevzdat nelegálně držené zbraně nebo naopak požádat o jejich legalizaci.

Při letošní zbraňové amnestii odevzdali lidé ve Zlínském kraji na policii celkem 145 zbraní a 2 500 kusů střeliva. Pro porovnání – při předchozí amnestii v roce 2014 přinesli lidé 244 zbraní a 9 000 kusů střeliva.

V průběhu amnestie lidé na polici nosili také munici, různé pěchotní střelivo, světlice, dýmovnice nebo pyrotechnické předměty vlastní výroby. Policie občany vyzývala, aby s municí nemanipulovali, obrátili se na Policii České republiky a následně vyčkali příjezdu pyrotechnické služby. I přesto přinesl ve druhé polovině července na kroměřížskou policii dvaasedmdesátiletý muž ruční granát RG-5. „Policisté museli kvůli této munici evakuovat budovu kroměřížské policie. Přivolaný pyrotechnik z Frýdku-Místku pak určil, že se jedná o cvičný granát a munici si převzal ke zničení,“ řekla tisková mluvčí krajských policistů Lenka Javorková.

Za zajímavý kousek odevzdaný na Vsetínsku považují policisté z Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál flobertku vzor 1895, která má v rámci jedné hlavně dva vývrty v ráži 6 a 9 mm flobert, přičemž jeden vývrt je drážkovaný a druhý hladký. Další nezvyklou odevzdanou municí byla tzv. obojetnice.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x