Zdislava Odstrčilová končí jako místostarostka Valašského Meziříčí. Odchází na ministerstvo

Zdislava Odstrčilová se loučí s pozicí místostarostky. Foto: Město Valašské Meziříčí
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Zdislava Odstrčilová (KDU-ČSL) rezignovala po třech a půl letech na pozici 1. místostarostky Valašského Meziříčí. Nově bude působit jako náměstkyně Sekce rodinné politiky a sociálních služeb v rámci Ministerstva práce a sociálních věcí. Na radnici ji vystřídá její stranický kolega Josef Vrátník.

Oblast sociálních služeb a rodinné politiky zná Zdislava Odstrčilová důvěrně díky svému dřívějšímu působení ve valašskomeziříčské Charitě i Diakonii. Také na radnici se této sféře věnovala.

Věřím, že své dosavadní zkušenosti dokáži na ministerstvu zúročit tak, aby došlo například v rámci sociální oblasti ke zjednodušení procesů souvisejících s financováním, administrativní zátěží či nedostatečnými kapacitami. Jsem přesvědčena, že mé nové působení bude mít pozitivní přínos také pro naše město,“ uvedla Zdislava Odstrčilová.

Odstrčilová současně rezignovala i na pozici zastupitelky Zlínského kraje. Zastupitelkou města Valašské Meziříčí však zůstane i nadále. „Opustit rozdělanou práci na radnici pro mě nebylo jednoduchým rozhodnutím. Vím ale, že ji předávám do zkušených rukou kolegy Josefa Vrátníka, s nímž jsem se ostatně ve vedení města v roce 2018 střídala,“ svěřila se končící místostarostka.

Ve čtvrtek 17. března zvolili zastupitelé Valašského Meziříčí staronovým 1. místostarostou Josefa Vrátníka, který tuto funkci zastával už mezi lety 2014-2018.

Upřímně musím říci, že jsem s návratem do vedení města nepočítal. Díky dosavadní práci Zdislavy Odstrčilové a také ostatních kolegů ale nastupuji do dobře rozjetého vlaku. Věřím proto, že se nám jej společnými silami podaří zdárně dovést až k podzimním komunálním volbám,“ říká Josef Vrátník.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x