Zdrogovaný muž v Otrokovicích házel popelnicí a kolemjdoucím vyhrožoval, že je zabije

Foto: KŘP ZK
OTROKOVICE – Ve vazbě skončil osmatřicetiletý čtyřikrát trestaný recidivista z Otrokovic, který házel odpadkovým košem po zaparkovaném autě a hlasitě křičel na kolemjdoucí, že je zabije. Rozčílilo ho, že mu ujel autobus.

Několik oznámení o řádění muže, kterého obyvatelé Otrokovic znají jako uživatele drog, přijali policisté i strážníci z Otrokovic. Společně přijeli na místo události a známého recidivistu uviděli spát na zastávce MHD.

Po zjištění informací od svědků muže zadrželi a převezli do policejní cely. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 1,75 promile alkoholu a pozitivní byla také zkouška na přítomnost drog,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté zjistili, že odpadkovým košem poškodil zaparkované vozidlo Renault, kterému vysklil zadní dveře. „Škoda je předběžně vyčíslena na šestnáct tisíc korun. Výtržník si ze svého chování moc nepamatuje,“ pokračovala policejní mluvčí.

Podobné jednání měl na svědomí už pár dní předtím, kdy odpadkovým košem poškodil skleněnou výplň autobusové zastávky. Začátkem listopadu kradl v prodejně potravin v Ostravě a koncem října zapálil v Otrokovicích několik plastových kontejnerů.

Od února, kdy ho propustili z posledního výkonu trestu, má na svědomí také další krádeže a poškozování cizího majetku. Policisté proto podali návrh na jeho umístění do vazby, což soudce okresního soudu akceptoval,“ uzavřela Monika Kozumplíková s tím, že v případě odsouzení hrozí recidivistovi další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x