Zdrogovaný muž ze Zlína se nudil, tak oznámil bombu na poště. Neprošlo mu to

Nudil se, tak oznámil uložení výbušniny. Policisté ho dopadli během pár minut. Ilustrační foto
ZLÍN - Na několik hodin zaměstnal zlínské policisty muž, který oznámil na linku tísňového volání policie, že se v budově jedné zlínské pošty nachází bomba. Na dané místo okamžitě vyrazily všechny dostupné policejní hlídky včetně psovoda se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin.

Mezitím se operační důstojník a kriminalisté zaměřili na ztotožnění volajícího muže. Podle jeho projevu v telefonu bylo pravděpodobné, že byl v okamžiku telefonátu pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky.

Již po několika málo minutách volajícího ustanovili podle dostupných informací a minulých zkušeností. Policisté z obvodního oddělení ze Zlína zadrželi pravděpodobného pachatele v místě jeho bydliště ve Zlíně – Malenovicích. Dechová zkouška u něj ukázala nízkou hodnotu, pozitivní byla zkouška na přítomnost drog. Překvapený osmadvacetiletý muž se přiznal, že zavolal na linku 158 a oznámil uložení bomby, i když žádnou výbušninu na poštu neuložil. Prý neměl co dělat, tak ho krátce před třetí hodinou ráno napadlo popovídat si s policisty.

Kriminalistický technik společně s psovodem a policisty z pohotovostního a eskortního oddělení prozatím ohledali budovu pošty a zjistili, že je bez narušení.

Kriminalisté muže převezli na oddělení k výslechu. Zda se v tomto případě bude jednat o přestupkové nebo trestní jednání, bude jasné až po vyhodnocení veškerých okolností a informací, které vyplynou na povrch z průběhu prověřování.

--> --> --> --> -->