Železniční most přes Bečvu bude nově sloužit i cyklistům

Foto: Město Vsetín
VSETÍN – Na bývalém železničním mostě přes Vsetínskou Bečvu, který spojuje centrum města se sídlištěm Ohrada, finišují v těchto dnech údržbové práce. Původní koleje nahradí chodník, který budou moci využívat chodci i cyklisté.

Most přes Bečvu je důležitou spojnicí na trase z centra města na Ohradu. Dlouhodobě přitom není kapacitně vyhovující, neboť překlenutí řeky je tudy umožněno pouze po úzké lávce. Tam často dochází ke střetům mezi chodci a cyklisty, kteří mnohdy nedodržují dopravní značení, které jim ukládá povinnost sesednout z kola a most přejít pěšky.

Vzhledem ke špatnému technickému stavu lávky a její nedostatečné kapacitě jsme se rozhodli přistoupit k údržbovým pracím. Jejich výsledkem by mělo být zprovoznění širší části mostu, po níž v minulosti vedla železnice, aby ji mohli bezpečně užívat jak chodci, tak nově i cyklisté. Úzká lávka bude poté naopak uzavřena,“ uvedl starosta Vsetína Jiří Růžička.

Podle jeho slov zde radnice neplánuje rozsáhlejší rekonstrukci, neboť v budoucnu má tento most nahradit nový silniční, po němž povede prodloužená Nádražní ulice až k okružní křižovatce na ulici Generála Klapálka na Ohradě.

Údržbové práce provádějí Technické služby města Vsetína. „V loňském roce jsme zvýšili zábradlí na výšku 1,3 metru tak, jak to vyžadují normy pro bezpečný provoz cyklostezky. Letos jsme pokračovali odstraněním plechové mostovky, doplněním železných nosných prvků a následnou instalací dřevěné mostovky. Nyní provádíme terénní úpravy nájezdů na most z obou jeho stran, které budou mít povrch ze zámkové dlažby a navážou tak na okolní chodníky,“ přiblížil Petr Ryza z technických služeb a dodal, že veškeré práce si vyžádají jeden a půl milionu korun.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x