Žena řídila pod vlivem alkoholu, strážníky chtěla podplatit

Ilustrační foto
ZLÍN - Zlínští kriminalisté se od pondělního večera zabývají případem údajného pokusu o podplácení, k němuž mělo dojít ve Zlíně na sídlišti Jižní Svahy. Žena se chtěla vyhnout dechové zkoušce. Hrozí jí až šest let za mřížemi.

Strážníci Městské policie zastavili při špatném odbočení řidičku osobního vozidla Suzuki. Při kontrole z jejího dechu cítili alkohol. Když chtěli dechovou zkouškou zjistit, zda skutečně před jízdou pila, žena zkoušku odmítla a opakovaně strážníkům nabídla peníze za to, aby ji nechali odjet. Když její nabídku nepřijali, přestala s nimi komunikovat. Přivolali proto na místo hlídku policistů k dořešení přestupku.

Třiačtyřicetiletá cizinka policistům vysvětlila, že odpoledne vypila asi 0,7 litru vína a večer chtěla jet jenom o kousek dál vyřídit si nějaké záležitosti. Podrobila se dechové zkoušce, při níž přístroj ukázal hodnotu 1,01 promile. Odběru krve ke zjištění přesného množství alkoholu se podrobit odmítla.

Žena je nyní podezřelá ze spáchání trestného činu podplacení, za což jí v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na šest let. Navíc jí za odmítnutí odběru krve a za jízdu pod vlivem alkoholu hrozí pokuta až padesát tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel až na dva roky.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x