Žena vyplnila základní dotazník na sociální síti, kde uvedla telefon, e-mail, jméno a příjmení. Zaujal ji inzerát, v němž slibovali výhodné zhodnocení peněz pro chudé Čechy.
„Ozval se jí údajný bankéř, který jí všechno vysvětlil. Tentýž den žena zaslala podle jeho pokynů úvodních 6 tisíc korun na investiční účet a pár dní nato poslala obdobnou částku,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Jelikož v ní muž vzbudil důvěru, chtěla se pustit do skutečného investování. Neměla ovšem žádné finanční prostředky. Její údajný osobní bankéř jí poradil, že by si mohla vzít půjčku u banky, kde má zřízený běžný účet. To se ženě zdálo jako výborný nápad, vzala si proto nejprve půjčku půl milionu korun, poté 215, 250 a nakonec 100 tisíc korun.
„Všechny půjčené peníze postupně zasílala podle pokynů na účty, které jí její poradce nadiktoval v domnění, že investuje,“ pokračovala Kozumplíková.
V minulém týdnu, po odeslání všech vypůjčených peněz, se jí její rádce přestal ozývat. Když se mu několik dnů nedovolala, napadlo ji, že se mohla stát obětí podvodu a přišla podat trestní oznámení.
„Neznámý pachatel je podezřelý ze spáchání zločinu podvod. V případě jeho vypátrání a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na 8 let,“ dodala Kozumplíková.