ZFF, den pátý: Sázení stromů s Young Stars, křest zvířete v zoo a Děti bez hranic¿

foto: ZFF
ZLÍN – Zlín Film Festival se přehoupl do druhé poloviny. Jeho pátý den se otevírá program konference Děti bez hranic¿, která se bude věnovat zejména mediálnímu vzdělávání a filmové výchově. Do festivalové aleje přibydou další dva stromy, které vysadí letošní Young Stars, herci Antonie Formanová a Vojtěch Vodochodský. V talk show Život je takovej vyzpovídá Filip Teller historika Michala Stehlíka a cestovatele Petra Horkého.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ UDÁLOSTI 5. DNE:

Sázení stromů s Young Stars,Univerzitní park, 9.30 hodin – Svůj strom zasadí do festivalové aleje letošní Young Stars – herečka Antonie Formanová a herec Vojtěch Vodochodský.

KONFERENČNÍ BLOK DĚTI BEZ HRANIC¿

Učte s Mediální olympiádou!, Kongresové centrum, 10.30-11.15 hodin – Prezentace pilotního ročníku Mediální olympiády, která proběhla v Moravskoslezském kraji. Organizátoři se podělí o zkušenosti, postřehy, bude prostor i na diskusi a dotazy.

Kulatý stůl s názvem „Na stejné vlně – jak ven ze současné krize pedopsychiatrie?“, Kongresové centrum, 14.00-17.00 hodin – Panelová diskuze odborníků představí možnosti řešení situace v oboru pedopsychiatrie v ČR. Jaké jsou možnosti posílení prevence a včasné pomoci dětem a rodinám v zátěžových situacích? Jaká jsou reálná východiska ze současné situace? Je důležitá osvěta – a jakou formou? A jakou úlohu může sehrát multidisciplinární přístup zainteresovaných odborníků?

Zdravá 5 – pět didaktických námětů na podporu výchovy ke správné výživě dětí a mládeže, Krajský úřad Zlínského kraje, 22. budova, 9.00-13.30 hodin – Metodický seminář pro pedagogické pracovníky mateřských a základních škol akreditovaný MŠMT ČR.

Zpravodajské hodnoty a kvalitní žurnalistika, budova UTB U18, 9.00-16.00 hodin – Seminář pro vyučující s akreditací MŠMT ČR přiblíží práci novinářů a mediálních redakcí v praxi.

Vzdělávací seminář filmové výchovy – ukázky dobré praxe, Zlínský klub seniorů, ul. Kvítková, 9.00-15.30 hodin – Projektový den pro učitele akreditovaný MŠMT ČR. Účastníci získají základní povědomí o tom, proč a jak učit film, pochopí různé postupy a nástroje pro zpracování videí na mobilním telefonu včetně postprodukce, seznámí se s možnostmi animování i dalšími oblastmi filmové výchovy.

Z FILMOVÉHO PROGRAMU DOPORUČUJEME:

Forever (režie: Anders Hazelius, Švédsko, 2023, 103 min.), Golden Apple Cinema 3, 16.00 hodin – Skvělý fotbalový film o identitě, přátelství, lásce, odvaze a obětech, které musíte udělat, abyste mohli jít za svými sny. Film uvádíme v mezinárodní premiéře. Více zde.

Tichá dívka (režie: Colm Bairéad, Irsko, 2022, 95 min.), Golden Apple Cinema 6, 17.30 hodin – V rodině devítileté Cáit je příliš mnoho lidí, problémů i bídy. Termín dalšího porodu její matky se blíží, a tak je Cáit poslána na venkov ke vzdáleným příbuzným. V domě, kde se jí dostává stále více lásky i porozumění a kde se tajemství nenosí, však odkrývá jednu bolestnou pravdu. Více zde.

Titina, psí polárnice (režie: Kajsa Næss, Norsko, 2022, 90 min.), Golden Apple Cinema 5, 14.30 hodin – Příběh jednoho z největších lidských dobrodružství – dobytí severního pólu v roce 1926 – viděný očima nedobrovolného polárníka, malého teriéra Titiny. Tento výjimečný počin v žánru animovaného filmu přináší do kin rodinnou zábavu plnou dobrodružství, vzrušujících okamžiků i edukativních prvků. Více zde.

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ:

Ostrov (Česká republika, 2023, 100 min.), 21.30 hodin – Richard (Jiří Langmajer) a Alice (Jana Plodková) se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově… Více zde.

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE:

Život je takovej – Michal Stehlík a Petr Horký, stan v sadu Svobody, 17.00 hodin – Jaké to je, když osud připraví na cestě životem těžké překážky? Hosty talk show Filipa Tellera na téma „Významy slov v kontextu textu a historie“ jsou historik Michal Stehlík a cestovatel Petr Horký.

Střípky z kudlovských animací, OZC Zlaté jablko, 8.00-21.00 hodin – Výstava představuje část exponátů z Kabinetu filmové historie, který se nachází na kudlovských ateliérech. Výstava potrvá do 7. června.

Křest zvířete v Zoo Lešná, 13.00 hodin – Křtít budou festivaloví moderátoři a další filmové osobnosti.

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI:

Festival Café, náměstí Míru – Ojedinělé posezení ve festivalové kavárně se zajímavými hosty a tématy. Hosty Vladimíra Kroce jsou ve 14.00 hodin Alžběta Malá a Chantal Poullain, v 16.00 hodin Antonie Formanová a Marek Lambora.

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko, 17.00 hodin – Moderovaná autogramiáda festivalových tváří: Sára Korbelová, Alžběta Malá, Darja Pavlovičová, Filip Červenka.

Červený koberec,nádvoří Kongresového centra, 18.00 hodin – Setkání s festivalovými hvězdami: Veronika Divišová, Marek Lambora, Darja Pavlovičová, Chantal Poullain, delegace k filmu What the Finn?! (To je hustý, kámo), delegace k filmu Tesla Case (Případ Tesla). 

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH:

Náměstí Míru:

Kavárna POTMĚ, 14.00-19.00 hodin – Unikátní prostor plně zatemněné kavárny, v níž obsluhují zrakově postižení, přibližuje vidícím život nevidomých v absolutní tmě. Kavárnu provozuje Světluška, dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým.

Park Komenského:

Dům České televize, 14.00-19.00 hodin – Déčko slaví 10. narozeniny. Na programu je např. 16.00 Agent v kapse, 17.00 AZ kvíz junior, 18.50 Čtení z knížky.

Cesta do vesmíru, 14.00-18.00 hodin – Program Fakulty humanitních studií UTB, kde mohou děti poznávat vesmír, vyrobí si vlastní planetu, zahrají si vesmírnou hru a také budou luštit vesmírný kvíz.

Sad Svobody a zlínský zámek:

DJ Mirko Solo, stan, 21.00 hodin

Virtuální realita, zámek, 13.00-19.00 hodin:

AV MEDIA EVENTS – Zábavná interaktivní platforma k integraci virtuálních her do reálného světa.

VR v umění: Vytvoření zážitku ve světě fantazie a filmového triku – Představení a vysvětlení základních triků v prostoru a jejich převedení do virtuální reality, které při tvorbě využívají filmoví tvůrci. Návštěvníci se stanou jedněmi z nich a stavbu triku si sami vyzkouší prostřednictvím nejmodernější virtuální technologie.

Festivalová ulička (u tržiště Pod Kaštany): Tančení v ulicích, 18.00-20.00 hodin – Street dance

Kompletní filmový i doprovodný program je k dispozici na www.zlinfest.cz i ve festivalové aplikaci Zlinfest.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x