Zima se hlásí o slovo, technické služby už jsou v pohotovosti

Foto: Technické služby Zlín
ZLÍN – Letošní zima se začíná pomalu hlásit o slovo. V nejbližších dnech by mělo na území České republiky začít sněžit, a to i v nižších polohách. Zlínské technické služby už jsou proto v pohotovosti.

Zimní období trvá ve zlínských technických službách od začátku listopadu do konce března, každoročně se přitom navyšuje počet míst i kilometrů komunikací, chodníků a cyklostezek, které mají na starosti. Součástí zimní údržby jsou také parkovací plochy, přechody a točny MHD, které vyžadují velké množství posypových materiálů, zejména soli.

Operační plán zimní údržby, který schvaluje Rada města Zlína, klade důraz zejména na bezpečnost provozu na městských komunikacích. Prioritou je tak udržení sjízdnosti tras MHD, příjezdové trasy složek integrovaného záchranného systému nebo třeba přístupy ke školám,“ uvedl radní Pavel Simkovič a dodal, že rozsah zimní údržby a také lhůty pro úklid komunikací jsou plně digitalizovány.

Oproti minulému roku se letos Technické služby Zlín starají o dalších 146 metrů místních komunikací a o další více než 3 kilometry chodníků a cyklostezek. Výrazně navýšena byla letos také plocha parkovišť. O všechny tyto úseky se starají sypače dvou velikostí, sněhové frézy a traktory, které budou využívány dle aktuální situace.

Úseky komunikací s maximální prioritou bývají udržovány do čtyř hodin, u zbylých míst dochází k úpravě dle časových a personálních možností.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x