Zlatý střevíček letos převezme Pavel Zedníček a Karel Heřmánek

Foto: ZFF
ZLÍN – Největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě Zlín Film Festival startuje za tři týdny. Jeho organizátoři už teď odtajnili jména dvou významných osobností, které si letos převezmou ocenění Zlatý střevíček.

Ocenění Zlatý střevíček za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež se na 62. ročníku Zlín Film Festivalu rozhodli dramaturgové udělit hned dvěma výjimečným hereckým osobnostem.

V rámci zahájení festivalu ve čtvrtek 26. května jej převezme herec, bavič a moderátor Pavel Zedníček, který vyrůstal ve Zlíně. „Udělalo mi to velkou radost. Nejen proto, že ta cena je zlínská, ale i proto, že mám vystudovanou střední průmyslovou školu kožařskou, dá se tedy říct, že jsem od bot. A mám si převzít střevíček. A to dokonce zlatý,“ odpověděl Pavel Zedníček na dotaz, s jakými pocity přijal návrh na ocenění.

Během závěrečného galavečera ve středu 1. června obdrží Zlatý střevíček také herec a ředitel Divadla Bez zábradlí Karel Heřmánek. Ztvárnil několik výrazných rolí ve filmových pohádkách a filmech pro děti, např. Sedmero krkavců, O zapomětlivém černokněžníkovi, Krakonoš a lyžníci, snad nejznámější je ale legendární postava Lucifera v pohádce S čerty nejsou žerty.

Zlín mám rád hlavně díky úspěšnému hostování našeho Divadla Bez zábradlí. Je to krásné kulturní město s hlubokou tradicí. Po ocenění, které mne čeká, ho budu mít ještě raději,“ reagoval Karel Heřmánek na informaci o ocenění.

62. Zlín Film Festival se uskuteční od 26. května do 1. června 2022 a zahájí jej světová premiéra celovečerního animovaného snímku Cesta do Tvojzemí.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x