Zlín Design Market nabídne produkty s originálním designem i worshopy. Novinkou bude bezpeněžní výměna oblečení

Foto: Zlín Design Market
ZLÍN – Už za necelý měsíc se v prostorách zlínského zámku uskuteční v pořadí 9. ročník projektu Zlín Design Market. Kromě tradiční přehlídky autorské tvorby letos nabídne celou řadu workshopů pro malé i velké návštěvníky a nově také tzv. SWAP neboli bezpeněžní výměnu oblečení. Nově dostanou také větší prostor studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Sobota 25. a neděle 26. listopadu budou na zámku ve Zlíně patřit designu. Devátý ročník Zlín Design Marketu může být pro návštěvníky příležitostí, jak se seznámit s prací mladých českých tvůrců a případně pořídit i zajímavé vánoční dárky.

Naším záměrem je představit originální, lokální i udržitelnou tvorbu. Při výběru prodejců zohledňujeme použité materiály, původní originální autorský koncept i prezentaci značky,“ uvedla iniciátorka projektu Miroslava Ptáčková a dodala, že letos dostali prostor ve větší míře také studenti a absolventi UTB.

V nabídce letos opět nebudou chybět oděvy, módní doplňky, šperky, kosmetika nebo bytové dekorace z různých materiálů, ale třeba také knihy, umělecké předměty a nejrůznější dárky pro děti a dospělé.

Novinkou letošního ročníku bude tzv. SWAP neboli bezpeněžní výměna oblečení. „Rozhodli jsme se vytvořit speciální prostor, který mohou naši návštěvníci využít k obměně svého šatníku. Principem bude přinést čisté, zachovalé a funkční oblečení, které se již nenosí a vyměnit jej za něco, co zase bude dělat radost,“ pokračovala Ptáčková.

Zájemcům o aktivní zapojení do tvoření vlastních výroků bude na Zlín Design Marketu k dispozici celá řada workshopů. Volně dostupné a vhodné zejména pro děti jsou workshopy s výrobou originálních přání, malování dřevěných záložek a jmenovek, barevná terapie v podobě omalovánek nebo výroba jednoduchých šitých tašek z banneru.

K náročnějším workshopům patří vázání adventních věnců s Květy od Heleny, workshop s recyklační tematikou, na kterém se budou ze starých bannerů vytvářet tašky podle návrhu MINX a také Technika fotogramu: chemigram, které jsou dostupné za poplatek. Fotografický workshop povede Lenka Trčková, jejíž výstava „Latence“ právě probíhá v Galerii Václava Chada a je také součástí doprovodného programu Zlín Design Marketu. Výstavu lze zhlédnout i přímo v doprovodu autorky během komentované prohlídky.

Zlín Design Market se bude konat ve 2. nadzemním podlaží zlínského zámku v sobotu 25. listopadu od 10 do 18 hodin a v neděli 26. listopadu od 10 do 16 hodin. Vstup na akci je letos zdarma. Volný vstup je také na fotografickou výstavu „Latence“, komentovanou prohlídku výstavy i větší část workshopů.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x