Zlín Film Festival má nouzi o dobrovolníky

Zlín Film Festival hledá dobrovolníky. Foto: ZFF
ZLÍN – Snídaně s celebritami, setkání s festivalovými hosty, zajímavá reference do životopisu a především příležitost podílet se na největší kulturní akci v regionu. To všechno čeká na dobrovolníky, kteří se budou podílet na organizaci letošního Zlín Film Festivalu. Nábor pomocníků však komplikuje zářijový termín a nejistá pandemická situace.

Filmový festival a festivalový půlmaraton jsou jedny z nejvýznamnějších akcí ve Zlínském kraji, které bez pomoci dobrovolníků není možné s ohledem na rozsah zrealizovat. Získat spolehlivé pomocníky však vůbec není snadné, zvlášť v posledních letech. „Letos je situace opravdu kritická, dobrovolníků máme přihlášených zatím jen asi třetinu. Celkem jich potřebujeme kolem sto padesáti v průběhu konání celého festivalu,“ uvedla výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.

Další stovku dobrovolníků vyžaduje organizace festivalového půlmaratonu, který je letos přímou součástí festivalu a uskuteční se 12. září. „Zde navíc ještě kvůli řízení dopravy potřebujeme, aby dobrovolníci byli starší 18 let,“ pokračuje Záhorová.

Situaci výrazně komplikuje konání festivalu v zářijovém termínu. „Studenti, kteří tvoří největší část dobrovolníků, zatím netuší, co přijde se začátkem nového školního roku, jaká bude aktuální pandemická situace. Navíc přicházíme o skupinu vysokoškoláků, kterým začíná semestr později,“ konstatovala Záhorová.

Přestože se každý rok na festival vracelo cca 60 – 70 % dobrovolníků z předchozích let, sestavit stabilní dobrovolnický tým je komplikované. „Důvodem přerušení nebo ukončení spolupráce je většinou přechod na střední nebo vysokou školu, stěhování za studiem do jiného města nebo nástup do zaměstnání,“ vysvětlila Jarmila Záhorová. „Máme ale spoustu dobrovolníků, kteří pracují a pomáhají ve volném čase nebo si berou v práci dovolenou. Za to jsme jim nesmírně vděční a všem patří velký dík,“ dodala Záhorová s tím, že do dobrovolnického týmu se může zapojit prakticky kdokoli starší patnácti let.

2. část Zlín Film Festivalu se uskuteční v termínu od 9. do 15. září.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x