Zlín hostí Hradec Králové, jde o hodně

Foto: FC Trinity Zlín
ZLÍN - V sobotu míří k utkání 23. kola nejvyšší fotbalové soutěže do Zlína málo vyzpytatelný Hradec Králové. Na lavičce má oporu v trenérovi Miroslavu Koubkovi. Tomu je jedenasedmdesát, věk pokročilý, zkušeností jako nikdo jiný, elán mladistvý. Pozor, tento pán začal trénovat už před rovnými čtyřiceti lety.

„Ne že bychom spolu chodili na večeře, ale známe se, jeho zkušenosti samozřejmě velmi ctím, vím, že umí tým připravit dokonale,“ upozorňuje před sobotním zápasem obou mužstev domácí šéf lavičky Pavel Vrba.

Pořád má v hlavě minulý zápas v Brně. „Co si budeme namlouvat, kdybychom proměnili veliké šance, vyhráli bychom, ale to je pryč, soustředíme se na Hradec, zápas je velice důležitý, těším se, že i přes to, že to není tak atraktivní soupeř jako minule Sparta, přijdou diváci, hodně jejich sílu budeme potřebovat,“ říká Vrba.

Hradec má na jaře poměrně kolísavou formu, výborně mu vyšel duel na hřišti Baníku Ostrava. Přede dvěma týdny tam „Votroci“ dokázali po výborném taktickém výkonu vyhrát 2:0. Pak ale klopýtli „doma“ v Lokotrans aréně v Mladé Boleslavi s Jabloncem 1:4. Navíc musí ve Zlíně oželet poslední dobou výborně chytajícího brankáře Bajzu i stopera Leibla. Oba dostali červenou a byli vyloučeni.

„My si z utkání v Brně bereme pozitivní věci, musíme zabrat, body mají enormní cenu,“ ví moc dobře trenér Zlína Pavel Vrba.

Na zlínské Letné se veledůležitý zápas začne odvíjet v sobotu v 15.00. Zlín by čtvrté vítězství v sezóně potřeboval tak nutně jako jeden pohádkový pan král sůl.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x