Zlín se dočkal svého prvního občánka roku 2022

Maminka Jarmila Vodičková s prvním občánkem Zlína Antonínem, foto: KNTB
ZLÍN – V Krajské nemocnici Tomáše Bati přišel na svět první Zlíňánek. Narodil se čtyři minuty před půlnocí na Nový rok.

Jako třetí letošní děťátko v nemocnici KNTB se narodil čtyři minuty před půlnocí na Nový rok chlapeček Antonín. A hned si vysloužil titul prvního narozeného Zlíňánka v roce 2022. Nutno říct, že se svou váhou 4 410 gramů je to pořádný chlapák a rodině Vodičkových, kde je již pátým dítětem, bude dělat obrovskou radost.

S maminkou Jarmilou je už malý Antonínek doma. Maminka si totiž přála ambulantní porod. „Paní Vodičková přišla do porodnice na Nový rok o půl sedmé odpoledne a před čtvrtou hodinou ranní již s malým Antonínem odcházela domů. Oba jsou v pořádku,“ informovala Marcela Henčlová, primářka Gynekologicko-porodnického oddělení KNTB.

Malý Toníček je třetím dítětem, které se narodilo v Krajské nemocnici Tomáše Bati v novém roce 2022. První miminko v KNTB přišlo na svět na Nový rok třicet minut po sedmé hodině ranní Daně Hižnajové z obce Bařice-Velké Těšany na Kroměřížsku a jmenuje se Tomáš. Na svět přišel s pořádnou váhou 3 130 gramů.

Toníčka předběhla i holčička Emily. Narodila se devět minut po půl osmé večer mamince Nicole Pučové, která pochází z Nedašovy Lhoty na Zlínsku. Holčička vážila 2680 gramů.

Poslední den v roce 2021 přece jen měli ve zlínské porodnici napilno. Na svět totiž přišly hned čtyři děti. A Silvestra tak rovnou oslavily samé holčičky. Ta poslední se narodila sedm minut po 23. hodině.

Devět holčiček a sedm kluků se pak narodilo během vánočních svátků, sedm z nich přišlo na svět na Štědrý den. „Celkem u nás v roce 2021 přišlo na svět 2 254 miminek, z toho 39krát to byla dvojčátka,“ doplnila primářka Marcela Henčlová.

--> --> --> --> -->