Zlínská „jednadvacítka“ se objeví na sběratelských kartách

Budova zlínské „jednadvacítky“ je na sběratelských kartách. Foto: 14|15 Baťův institut
ZLÍN – Budova číslo 21 je nepochybně jednou z dominant Zlína. Nikoho proto asi nepřekvapí, že právě zlínská „jednadvacítka“ rozšířila řady turisticky atraktivním míst České republiky, která jsou vyobrazena na sběratelských kartách.

Zlínská Správní budova číslo 21 postavená v letech 1936-1938 podle návrhu architekta Vladimíra Karfíka je jedním z vrcholných děl předválečné československé funkcionalistické architektury a patří ke známým dominantám baťovského Zlína. A právě ona se teď zařadila do projektu Sběratelských karet Klubu českých turistů Praha.

Nová sběratelská karta s jedním z typických motivů Zlína – správní budovou číslo 21 – rozšířila výběr suvenýrů a upomínkových předmětů, které mohou návštěvníci zakoupit v turistickém informačním centru. Zde je možné zakoupit i několik dalších sběratelských předmětů, například turistické známky, vizitky, nálepky nebo další upomínkové předměty jako hrnečky s baťovskými hesly, psací potřeby, magnety, turistický deník a další drobnosti se známými zlínskými motivy“ představila novinku ředitelka 14|15 Baťova institutu Petra Kubíková.

Sběratelské karty představují ucelenou číslovanou edici a jsou vydávány od roku 2005. Jejich odborným garantem je Klub českých turistů Praha a dosud bylo vydáno přes 1800 karet, které představují zajímavá a turisticky atraktivní místa v České republice.

Nová karta je již v prodeji v Krajském turistickém informačním centru ve Zlíně.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x