Zlínská zoo chce letos pokořit magickou hranici 700 000 návštěvníků

Foto: Archiv Zoo Zlín
ZLÍN – Magický počet 700 000 návštěvníků v jednom roce by letos chtěla překonat zlínská zoologická zahrada. Podle dosavadních výsledků a dlouhodobých statistik k tomu má velice dobře nakročeno.

Rok 2022 je pro zlínskou zoo zatím výjimečný. Už na konci srpna se návštěvnost přehoupla přes 600 000 návštěvníků, jen v srpnu do zoo zavítalo rekordních téměř 160 000 osob. Pokud se bude návštěvnost vyvíjet podle dlouhodobých statistik, s velkou pravděpodobností zoo poprvé v historii překoná počet 700 000 návštěvníků v jednom roce.

Návštěvnost zahrady je naprosto fantastická, pomáhá nám i počasí. Letos jsme otevřeli novou expozici pro damany a africké ptáky, obrovským magnetem je Jaguar Trek, největší expozice pro jaguáry v Evropě,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský.

Lidé uvidí jaguáry v rozlehlém výběhu, při komentovaném krmení je mohou sledovat, jak se potápí v jezírku a loví ryby. „Podle ohlasů jsou návštěvníci z expozice nadšeni. Oceňují, jaký komfort a prostor jsme jaguárům dopřáli. Bereme to jako potvrzení, že rozvoj zoo kráčí správným směrem,“ dodal ředitel Horský.

Zahrada pro jubilejního 700 000. návštěvníka připravuje výjimečné dárky, poděkování však chystá i obyvatelům města Zlína.

Město Zlín, náš zřizovatel, v letošním roce slaví výročí 700 let od první zmínky o městě. Přáli bychom si k této sedmistovce přidat i tu naši v podobě 700 000 návštěvníků, bylo by to krásné propojení. A v této souvislosti bychom rádi dali dárek také obyvatelům města. Zlíňáci při nás vždy stáli a stojí, často slýchám, jak moc jsou na naši zoo pyšni. Při překonání hranice 700 000 osob pro ně chystáme speciální a výjimečné překvapení, které nemá v historii zoo obdoby,“ s úsměvem zdůraznil ředitel Roman Horský.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x