Zlínská zoo chystá Festival pivovarů i ranní procházku za kivim

Foto: Archiv Zoo Zlín
ZLÍN - Hned dvě netradiční akce se o víkendu uskuteční ve zlínské zoo. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

V sobotu 8. a neděli 9. srpna se již posedmé uskuteční na Motýlí louce v dolní části areálu zoo poblíž expozice klokanů Festival pivovarů. „Návštěvníci se mohou těšit na skvělá piva, grilované speciality, domácí udírnu, guláš a špízy ze zvěřiny. Chybět nebudou ani nealkoholické nápoje. K poslechu a možná i k tanci zahraje zlínské kapela Jazzbook,“ upřesnila Bujáčková. Akce začíná v sobotu v 11.00 hodin.

V neděli 9. srpna nabídne zlínská zoo ranní procházku areálem zoo s návštěvou kiviho. Za Gerym, jak se sameček kivi jmenuje, mohou návštěvníci vyrazit už od 6.00 hodin.

Pro návštěvu zlínské zoo v časných ranních hodinách bude sloužit hlavní vstup. Po úhradě běžného vstupného v pokladně zooshopu si návštěvníci mohou vychutnat procházku probouzejícím se areálem zahrady a zůstat zde třeba až do odpoledne. „Nejdříve však doporučujeme zamířit do australské oblasti za kivim. Gery je stále daleko aktivnější právě v ranních hodinách, do 8.00 hodin je velmi vysoká šance uvidět jej v expozici,“ vysvětlila Bujáčková. Od 6.30 do 8.30 hodin bude u expozice k dispozici i průvodce, který nabídne spoustu zajímavých informací nejen o chovu kiviů. Zlínská zoo chová tohoto nelétavého novozélandského opeřence jako první a jediná zoo v České republice. Expozici pro kivi hnědé a papoušky nestor kea otevřela v červenci 2017.

Kromě expozice kivi a nestorů kea bude v neděli 9. srpna od 6.30 otevřena i blízká restaurace Farmy U Koaly. Zbývající výběhy, pavilony a restaurace budou k dispozici od běžné otevírací doby, tzn. od 8.30 hodin. 

--> --> --> --> -->