Zlínská zoo chystá opět ranní vycházky za kivim

Foto: Archiv ZOO Zlín
ZLÍN - Zoo Zlín opět nabídne ranní prohlídky areálu se speciálním programem u expozice kivi hnědého. Uskuteční se v neděli 12. července, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Zlínská zoo letos poprvé nabídne ranní procházku areálem zoo s návštěvou kiviho. Za Gerym, jak se sameček kivi jmenuje, mohou návštěvníci zavítat tuto neděli 12. července. Zahrada bude přístupná již od 6.00 hodin.

Pro návštěvu zlínské zoo v časných ranních hodinách bude sloužit hlavní vstup. Po úhradě běžného vstupného v pokladně zooshopu budou mít návštěvníci jedinečnou šanci vychutnat si procházku probouzejícím se areálem zahrady a zůstat zde třeba až do odpoledne. „Nejdříve však doporučujeme zamířit do australské oblasti za kivim. Gery je stále daleko aktivnější právě v ranních hodinách, do 8.00 hodin je velmi vysoká šance uvidět jej v expozici,“ upřesnila Romana Bujáčková. Od 6.30 do 8.30 hodin bude u expozice k dispozici i průvodce, který nabídne spoustu zajímavých informací nejen o chovu kiviů. Zlínská zoo chová tohoto nelétavého novozélandského opeřence jako první a jediná zoo v České republice. Expozici pro kivi hnědé a papoušky nestor kea otevřela v červenci 2017.

Kromě expozice kivi a nestorů kea bude v neděli 12. července od 6.30 otevřena i blízká restaurace Farmy U Koaly. Zbývající výběhy, pavilony a restaurace budou k dispozici od běžné otevírací doby, tzn. od 8.30 hodin. 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x