Zlínská zoo má novou lvici! Je z Francie a jmenuje se Kwale

Foto: Zoo Zlín
ZLÍN - Skvělá zpráva přišla dnes odpoledne ze zlínské zoo. Týká se nové obyvatelky zoologické zahrady, kterou je dvouletá lvice Kwale. Do Baťova města doputovala z francouzské zoo Planete Sauvage.

První dny ve zlínské zoo lvice, které budou letos v červenci dva roky, strávila v chovatelském zázemí. „Dopřáli jsme jí dostatek času, aby se postupně seznámila s novým domovem a také se samcem Abamboo. Vnitřní boxy lví ubikace jsou rozdělené, lvice se tak mohla sama rozhodnout, jak blízký kontakt se samcem je pro ni přijatelný,“ uvedla zoo na svém webu.

V době, kdy byl Abamboo ve venkovním výběhu, chovatelé Kwale umožnili přístup do všech vnitřních boxů, aby mohla prozkoumat celou ubikaci. V další dnech pak samce vypouštěli do menšího venkovního výběhu a lvici nabídli vstup do toho rozlehlejšího. „Chvíli trvalo, než se Kwale odvážila opustit bezpečí vnitřní ubikace,“ informuje zoologická zahrada.

Právě v těchto dnech tak mají návštěvníci první šanci uvidět novou lví krásku Kwale ve venkovním výběhu.

Máme skutečně velkou radost, že po dlouhých týdnech jednání a spolupráce s koordinátorem chovu lvů konžských se nám podařilo získat pro samce Abamboo novou budoucí partnerku,“ mají radost ve zlínské zoo.

Ačkoliv lvy konžské chová 26 institucí v Evropě, za uplynulý rok se podařilo odchovat pouze 7 mláďat.

Teď už je před námi poslední část. Ta nejdůležitější. Spojení lvice se lvem. Přímý kontakt se bude odehrávat nejprve ve vnitřní ubikaci. Teprve až si na sebe obě dvě zvířata zvyknout, vyjdou společně do venkovního výběhu,“ uvedla zoo.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x