Zlínská zoo za dvacku přilákala během jednoho týdne téměř 34 tisíc návštěvníků

Akce pro obyvatele Zlínského kraje přinesla jedné z nejkrásnějších zoo v republice velký úspěch. Foto: Zoo Zlín
ZLÍN - Druhý listopadový týden přinesl zlínské zoo rekordní počet návštěvníků v tomto ročním období. Díky vstupnému pro obyvatele Zlínského kraje ve výši 20 Kč si od pondělí 7. do neděle 13. listopadu našlo do zoo cestu 33 860 návštěvníků.

„Tušili jsme, že akce vyvolá velký zájem, ale skutečnost předčila všechna naše očekávání.  Jsme opravdu rádi, že se lidé rozhodli k nám zavítat. Podle dotazů a reakcí bylo zřejmé, že řada návštěvníků u nás dlouho nebyla, třeba proto, že si to nemohli finančně dovolit. Často jsme také potkávali třígenerační rodinné skupinky, bylo hezké pozorovat, jak především zástupci nejstarší generace jsou příjemně překvapeni z proměny zlínské zoo,“ přiblížil ředitel zoo Roman Horský.

Podle jeho hodnocení zahrada a zaměstnanci nebývalý listopadový nápor zvládli na výbornou. „Celý letošní rok je po návštěvnické stránce opravdu mimořádný a my všem lidem děkujeme za tak fantastickou podporu a zájem o návštěvu. Je to pro nás nejlepší ocenění úsilí a práce všech 90 zaměstnanců. Když jsme 15. října vítali 700 000. návštěvníka, ani ve snu nás nenapadlo, že o měsíc později budeme mít takřka na dosah hranici 800 000 osob. To je skvělý úspěch, všem velmi, ale skutečně velmi děkujeme za přízeň,“ doplnil ředitel Horský.

Do hranice 800 000 návštěvníků schází něco málo přes 20 000 lidí.

„V závěru roku chystáme ještě několik oblíbených akcí. Poslední listopadový víkend to budou adventní dílny, 11. prosince společně rozsvítíme vánoční strom a světelnou výzdobu zoo. A na Štědrý den všem dětem připravíme náš tradiční vánoční dárek. Tak uvidíme, jaké překvapení pro nás nachystají naši skvělí návštěvníci,“ s úsměvem prohlásil ředitel Roman Horský.

Zoo Zlín akci „za dvacku pro obyvatele našeho kraje“ připravila také jako „dárek“ k 700. výročí města Zlína, zřizovatele zoologické zahrady.

--> --> --> --> -->