Zlínské divadlo roztančí rokenrolová Šakalí léta

Městské divadlo Zlín uvede v premiéře Šakalí léta. Foto: MDZ
ZLÍN - „Táhněte do háje, a všichni pryč! Chtěl jsem jít do ráje a nemám klíč…“ Nespoutaná energie rock´n´rollu padesátých let vlétne do zlínského divadla! Premiéra muzikálu Šakalí léta začíná v sobotu 25. září v 19:00 ve Velkém sále.

Jsou 50. léta, doba tvrdé totality. Svoboda dostává na frak, ale v muzice je možné ji najít. Důkazem toho je nespoutaný, svérázný, výstředně oblečený Bejby, který přichází do uniformní šedi na okraji města. Kytaru neustále při sobě, rytmus v sobě. Mládež je nadšena, rodiče zoufají…

Zveme diváky na silný a srozumitelný příběh, jehož dozvuky jsou cítit dodnes. Kult mladosti a drzé sympatie reprezentuje kapela The Only Way, která je součástí naší inscenace,“ prozradil režisér Dodo Gombár. Nejde o první muzikál, který někdejší umělecký šéf zlínské scény se zlínským souborem nastudoval. Diváci dodnes vzpomínají na Šumaře na střeše, Limonádového Joea nebo na Kabaret. „Není to ale jen o rock´n´rollu, ale hodně o tlaku doby, kterému cosi živelné strhne ventil, zkrátka kámen na kameni nezůstane,“ doplnil. Hudební stránku inscenace řídí hudebník, skladatel, korepetitor a multiinstrumentalista Josef Fojta.

V hlavní roli Bejbyho se představí Radovan Král. „Myslím, že je to přesně ten titul, kterým to dokážeme zase nakopnout. Určitě všichni aspoň jednu písničku ze Šakalích let znají. A jestli ne, tak ji znají a neví, že je že Šakalích let,“ řekl s úsměvem Král.

Divadelní adaptace Miroslava Hanuše vznikla podle dnes už kultovního filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského na motivy povídek Petra Šabacha.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x