Zlínské divadlo uvede muzikál podle slavného Almodóvarova filmu. V alternaci se představí zpěvák Igor Timko

Radovan Král a Igor Timko v roli Taxikáře. Foto: Marek Malůšek
ZLÍN – Náročné dva měsíce zkoušení završí herci Městského divadla Zlín už tuto sobotu 29. dubna premiérou nového muzikálu Ženy na pokraji nervového zhroucení. Hlavní role příběhu podle slavného Almodóvarova filmu, který pro zlínské divadlo připravil režisér Stano Slovák, se ujme Petra Králová. Diváci se mohou těšit také na populárního zpěváka kapely No Name Igora Timka, který se na jevišti Velkého sálu představí v alternaci s Radovanem Králem.

Madrid, to je pulzující město vášní, tužeb a snů. Splněných i těch promarněných. Tak se střídá
den s nocí, slunce s deštěm, slzy se smíchem. To vše je život! Dabingová herečka Pepa právě v den, kdy ji opouští milenec Iván, zjišťuje, že je těhotná. Než se s ním stačí spojit, setká se s jeho bývalou ženou Lucií, zrovna propuštěnou po letitém pobytu v nervovém sanatoriu, i jejich společným synem a jeho snoubenkou. Pepina nejbližší přítelkyně, modelka Candela, se čerstvě zapletla s Malikem, zřejmě hledaným teroristou… Pepa nasedá do taxíku a vyráží na divokou jízdu na zběsilou jízdu Madridem, který nikdy nespí. Co na ni v cíli čeká?

„Každá žena má, ať v šestnácti, ve třiceti, nebo v padesáti, nějakou zkušenost se zklamáním. A nemusí to být zrovna tak, že ji opustí muž. Něco v životě neklapne či se otočí jiným směrem, a najednou se cítíte na vše sama. Zvlášť v tomto genderově ne vždy vyváženém světě. Já doufám, že moje Pepa bude lidská a v něčem i dojemná, vtipná… Její příběh v sobě nese naději a to je mi blízké. A pevně věřím, že nám ženám, protože na jevišti nejsem sama, budou diváci fandit,“ říká představitelka Pepy Petra Králová.

Alternaci v roli Taxikáře hodnotí Radovan Král a Igor Timko velmi pozitivně: „Ak chcete vyjadriť hodnotu vecí všeobecne, dajte si ich do protiváhy s pocitom, že by ste ich nezažili. Z tohoto pohľadu som vďačný za každú chvíľu, debatu, postrehy a rady, ktoré mi Radovan dal. Tým, že som v blízkosti Radovana v podstate nepretržite od prvej čítačky, mám jedinečnú možnosť všímať si jeho remeselnej zručnosti. Za mňa je dokonalý. Načapal som ho, ako si implementuje repliky ostatných hereckých postáv. Keď som sa ho opýtal, prečo to robí, odpoveď dokonale definuje jeho procesionalitu: Víš Igorku, já si jedu svúj vlastní film… Je až neuveriteľné, že pri práci v podstate neoddychuje, non stop „naberá“, skúša, zlepšuje… Nepamätám si, že by som videl niekoho pracovať s takým nasadením,“ komentuje spolupráci Igor Timko, který je vystudovaným hercem.

„Zkoušet divadelní roli v tzv. alternaci je pro herce někdy trochu nekomfortní (musí se dělit o čas na zkoušce), někdy inspirující (ten umí to a ten zas tohle). Důležité však je, jaký vztah k sobě oni dotyční mají. A tady musím říct, že to byla zkušenost velmi příjemná. Igor je báječný, inspirující a vtipný člověk a kamarád. Jsem rád, že jsem se o ten čas dělil právě s ním. Asi si v autě pustím i No Name,“ říká s úsměvem herec Městského divadla Zlín Radovan Král.

Muzikálovou podobu napsali libretista Jeffrey Lane a osvědčený muzikálový skladatel a textař David Yazbek, autoři již známého muzikálu Donaha!, který zlínské divadlo úspěšně hraje již téměř rok.

Premiéra muzikálu se uskuteční v sobotu 29. dubna ve Velkém sále Městského divadla Zlín.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x