Zlínské divadlo zkouší Záhadu Sherlocka Holmese. Ruskému režisérovi vyjadřuje podporu

Foto: Městské divadlo Zlín
ZLÍN – V Městském divadle Zlín začali řešit slavný případ Sherlocka Holmese. Divadelní adaptace slavné detektivky s komediálními prvky bude mít premiéru ve Velkém sále na konci dubna.

Anglická blata, pochmurný svět mlhy a zrádných bažin, zločinců a bestií. Vřesovištěm se honí vítr a nocí se nesou hrozivé zvuky, při kterých tuhne krev v žilách. Příšera z dávných pověstí opět vraždí! V Městském divadle Zlín začali zkoušet slavnou detektivku Baskerville: Záhada Sherlocka Holmese v nové, ryze komediální adaptaci Kena Ludwiga.

V roli slavného detektiva se představí Zdeněk Lambor, doktorem Watsonem bude Rostislav Marek. Premiéra je naplánovaná na 30. dubna ve Velkém sále.

Režisérské taktovky se ujme ruský herec a režisér Alexandr Minajev, pro kterého je to v pořadí třetí režie v Městském divadle Zlín. S ohledem na aktuální politické dění na Ukrajině není pro ruského umělce situace jednoduchá.

Vyjadřujeme tímto Sašovi Minajevovi plnou podporu v nelehké situaci. Vyzýváme veřejnost, aby paušálně neodsuzovala Rusy jako takové, jsou mezi nimi i tací, kteří s válkou nesouhlasí. Saša je jeden z nich,“ řekl ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek s tím, že nejen pomoc Ukrajině, ale i tato podpora je důležitá.

Není mi úplně dobře. Ale to nejlepší, co můžu teď udělat, je vložit všechnu tu energii do něčeho, co lidem udělá radost. Musím dělat to, co umím, a dělat to co nejlíp,“ svěřil se Alexandr Minajev.

Městské divadlo Zlín vyjádřilo podporu Ukrajině minulý týden vyvěšením ukrajinské vlajky. Havlovské srdce, které svítí ve foyer zlínského divadla, bude od dneška svítit žluto modře.

Od středy nabízí zlínské divadlo ukrajinským umělcům také zaměstnání v podobě stáží, ubytování utečencům nebo například divadelní programy pro ukrajinské děti, které našly v regionu azyl.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x