Zlínské technické služby už jsou v pohotovosti

Foto: Technické služby Zlín
ZLÍN – Zimní sezóna začala s prvním listopadovým dnem také pracovníkům zlínských technických služeb. V neustálé pohotovosti budou až do konce března.

I když se Zlínsku sníh a námraza zatím úspěšně vyhýbaly, pracovníci Technických služeb Zlín už jsou v pohotovosti. Podle aktuální situace budou postupně nasazovány sypače, které mají zajistit plnou sjízdnost pro MHD, a pod dohledem budou také chodníky pro pěší.

I přes prozatím mírné počasí jsme na nadcházející zimní sezonu předem připraveni. Během listopadu bude ve Zlíně rovněž probíhat instalace vánočního osvětlení, aby bylo město na toto krásné období připraveno již před první adventní nedělí,“ uvedl ředitel Technických služeb Zlín Jakub Černoch.

Zimní období trvá zlínských technickým službám od začátku listopadu do konce března. Ty mají ve správě téměř 269 km místních komunikací a téměř 172 km chodníků a cyklostezek. Mezi další důležité úseky patří také parkovací plochy, točny MHD a přechody. Technické služby mají k dispozici posypové materiály, sypače dvou velikostí, sněhové frézy a traktory.

Úseky komunikací s maximální prioritou bývají udržovány do čtyř hodin, u zbylých míst dochází k úpravě dle časových a personálních možností.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x