Zlínský kraj dostane od státu více peněz na opravu silnic

Zlínský kraj dostane od státu na opravu silnic více peněz. Foto: Jiří Balát
ZLÍNSKÝ KRAJ – Státní fond dopravní infrastruktury navýšil dotace na opravy silnic II. a III. třídy ve Zlínském kraji o 44 milionů korun. Místo původně přislíbených 128,4 milionu tak může Ředitelství silnic Zlínského kraje na rekonstrukce vozovek počítat s částkou 172,6 milionu korun.

Finance od Státního fondu dopravní infrastruktury využívá každoročně ŘSZK k neinvestičním plošným obnovám povrchů vozovek i na investiční rekonstrukce silnic II. a III. třídy včetně mostů. „Je to vítaný příspěvek do našeho rozpočtu, který nám umožňuje zvýšit délky obnovovaných povrchů vozovek nebo počty realizovaných staveb na krajské silniční síti,“ uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Částka 18 milionů korun bude využita na rekonstrukci ulice Dr. Beneše v Napajedlích. „Cílem bylo navázat na stavbu dálnice D55 a vytvořit současně s jejím otevřením kvalitní dopravní připojení po silnici III. třídy pro město Napajedla,“ upřesnil Bronislav Malý.

Částku převyšující 26 milionů využije ŘSZK na spolufinancování výstavby nového mostu přes železniční trať a mezi obcemi Valašské Příkazy a Študlov a na výstavbu mostů ve Velkých Karlovicích a v Novém Hrozenkově. Díky financování mostů z dotace bude možné opravit také 1,6 kilometru dlouhý úsek silnice Kojetín – Bojanovice.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x