Zlínský web vyhrál republikový bronz

foto: město Zlín
ZLÍN – Zlínské webové stránky nejdřív bodovaly v krajském kole a teď sklízí úspěch i v tom celorepublikovém. Ve finále soutěže Zlatý erb o nejlepší internetové stránky se Zlín umístil na bronzovém třetím místě. Překonal ho jen Hradec Králové a Cheb.

Podle radního pro oblast IT Jiřího Robenka je výsledek soutěže velkým povzbuzením. „Třetí místo v celostátní soutěži je potěšující, ale musíme pokračovat ve vylepšování. Dodělává se chytré vyhledávání a chceme navýšit počet aktivních uživatelů Portálu občana,“ říká Robenek.

Zlínské webové stránky šly do klání s trumfem v rukávu. Loni totiž město změnilo jejich celkovou podobu. „Web je modernější, uživatelsky přívětivý a stále se zdokonaluje,“ chválí změny krajský radní pro digitalizaci Jiří Jaroš. Právě on stál u zrodu nové verze stránek.

Taky letošní 25. ročník Zlatého erbu si pro své soutěžící připravil jednu novinku. Pro všech 206 webových stránek obcí s rozšířenou působnostní mohla nově hlasovat i veřejnost.

V celostátním kole se oproti těm krajským hodnotilo více kritérií. Velký důraz se kladl například na bezpečnost a ochranu před hackerskými útoky. Porotu ale také zajímalo, jak obce využívají open data.

„Po nedávném spuštění testovacího provozu nové verze Portálu občana, který umožňuje komunikaci s městem on-line, je úspěch v soutěži Zlatý erb novým závazkem k dalšímu zlepšování předávání informací našim obyvatelům,“ uzavírá hodnocení úspěchu tajemník magistrátu Tomáš Lang.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x