Zlínský zámek představí velkoformátové obrazy Pavla Janouškovce

Ilustrační foto (Foto: Zámek Zlín)
ZLÍN - Velkoformátové abstraktní obrazy plzeňského malíře Pavla Janouškovce budou od 2. srpna k vidění ve výstavních sálech Hedvika na zámku ve Zlíně. V 17.00 hodin bude výstava zahájena vernisáží a setkáním s autorem, poté bude přístupná až do 30. srpna, serveru Zlin.cz to za pořadatele řekla Kateřina Martykánová.

Tři desítky obrazů obsáhnou tvorbu autora za posledních 20 let.

Prozaický název Obrazy si pro svou výstavu vybral plzeňský malíř, grafik a fotograf Pavel Janouškovec. Po sedmileté výstavní pauze představí na 30 převážně rozměrných pláten z let 2000-2020. Jeho tvorbu zde budou reprezentovat velkoplošné diptychy z volného cyklu Katedrály a obrazy z abstraktního cyklu Krajiny.

Inspirací je pro Janouškovce vše, co se kolem něj děje. „Může to být letní ráno, stromy ohýbané bouří, číše vína nebo majestátnost katedrály. Své dojmy, pocity a vzpomínky se pak snažím přenést na své obrazy a dál zprostředkovat,“ svěřil se autor.

„Specifické expresivity dosahuje jako krajinář, a to výraznými liniemi a ostrým ohraničením zobrazených objektů, které často rezonují ve formě zkratky, znaku či obrysu,“ doplnila kurátorka výstavy Ivana Beranová. Nejužívanějším výrazovým médiem autora je pak malba akrylovými či olejovými barvami, nejčastěji na plátno, sololit i karton.

Svou zlínskou autorskou výstavu bere Pavel Janouškovec jako předčasný dárek k nacházejícím šedesátinám. „Oslovil mě interiér zdejšího zámku, je to mimořádně zajímavý prostor, který byl pro mě velkou výzvou.“

Expozice obrazů je umístěna ve výstavních sálech Hedvika v prvním poschodí zámku a je přístupná od 3. do 30. srpna 2020, vždy od pondělí do pátku od 10.00 do 17.00 hodin. Vstupné je v jednotné výši 50 Kč.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x