Zlínští Golemové triumfovali v Bronze Bowlu a příští rok si zahrají druhou ligu

ZLÍN - Třetiligové finále amerického fotbalu uplynulou sobotu ovládli zlínští Golemové, když jednoznačně porazili Hradec Králové Dragons 25:6. Na zlínský Stadion mládeže je dorazilo podpořit 412 fanoušků.

Navzdory bezbodové první čtvrtině se Golems rychle dostali do tempa. Skóre otevřel běhovým touchdownem David Veselka. O necelých pět minut později skóroval opět během Tomáš Novák, jenž rozrazil všechny soupeře, kteří mu stáli v cestě. Draci ještě ve druhé čtvrtině dokázali snížit na 13:6 po precizní přihrávce Rohovetse na Skálu, ale tím jejich bodový příděl skončil.

Ve druhé polovině zápasu Golemové znovu navýšili skóre, když David Veselka opět proběhl obranou soupeře a přidal další touchdown. V závěru utkání pak Tomáš Kuparowitz sebral volný míč a krátkým během jej donesl do soupeřovy endzóny, čímž definitivně pečetil triumf Zlína. Golems tak mohli oslavovat zasloužené vítězství v Bronze Bowlu 25:6.

Zlínští hráči byli po celou sezónu ve třetí lize dominantní. V základní části neprohráli ani jedno utkání, zaznamenali nejvíce bodů a zároveň obdrželi nejméně touchdownů ze všech týmů,“ informoval za Golemy Michal Gregor.

Díky tomuto úspěchu se zlínští Golemové příští rok zúčastní druhé ligy, kde budou mít šanci ukázat svůj potenciál na vyšší úrovni.