Zlínští policisté kontrolují v ulicích města dodržování vládních opatření

Foto: Policie ČR
ZLÍN - Zlínští policisté se zaměřili na dodržování vládních opatření v souvislosti s nepříznivým vývojem šíření nákazy onemocněním COVID-19. Serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

„Přestože naprostá většina obyvatel tato opatření dodržuje, stále se najdou jedinci, kteří je akceptovat odmítají. A k těmto lidem je potřeba začít přistupovat důrazněji, zejména s ohledem na ochranu zdraví ostatních,“ podotkla Kozumplíková.

Policisté se tentokrát zaměřili na nově zavedenou povinnost používat roušky na zastávkách MHD, na autobusových a vlakových nádražích a také zákaz shlukování většího počtu lidí na veřejnosti. „Vzhledem k deštivému počasí druhá ze jmenovaných povinností problémem nebyla. Ani na nádražích a zastávkách prozatím muži zákona nemuseli řešit žádný přestupek,“doplnila Kozumplíková.

V případě, že policisté narazí na jednání, které není v souladu s vládním nařízením, mají policisté možnost podezření z přestupku oznámit příslušnému správnímu orgánu, vyřešit na místě v příkazním řízení – pokutou, nebo, v ojedinělých případech, mohou takové jednání vyřešit domluvou.

„Ve zvýšených kontrolách budeme pokračovat i během následujících dnů či týdnů, s ohledem na vývoj onemocnění,“ dodala policejní mluvčí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x