Zlínští strážníci darovali rekonvalescentní plazmu

Foto: MP Zlín
ZLÍN - Po policistech a hasičích se k dárcům rekonvalescentní plazmy připojili v pátek 11. prosince také strážníci Městské policie Zlín. Serveru Zlin.cz to uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Před necelými dvěma měsíci musela zlínská městská policie řešit nepříjemnost související s nákazou koronavirem covid-19 přímo mezi strážníky. I přes přísná preventivní opatření toto onemocnění zasáhlo sedm strážníků, kteří se museli potýkat s jeho nevyzpytatelným průběhem. Nyní, když chorobu úspěšně překonali, vyslyšeli výzvy zdravotníků a rozhodli se věnovat rekonvalescentní plazmu. Ta může být využita při léčbě pacientů s těžším průběhem onemocnění.

„Jsem hrdý na své spolupracovníky, kteří se rozhodli touto formou pomoci nemocným spoluobčanům. I přes pozitivní zprávy týkající se brzké dostupnosti očkovací látky však nezapomínejme, že se jedná o onemocnění, které má u každého různý průběh. Zatímco u jednoho proběhne s minimálními symptomy, pro dalšího může být fatální. Nezapomínejme proto i v tomto předvánočním čase na opatření, která mají omezit přenos tohoto zákeřného viru. Všem, kteří jsou ohleduplní k sobě i svému okolí bych za to chtěl upřímně poděkovat,“ řekl ředitel strážníků Milan Kladníček.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x