Změny v kádru Beranů: na měsíční hostování přichází Tomi, do Přerova míří Talafa s Pospíšilem

Obránce Zlína Tadeáš Talafa míří ze Zlína na hostování do Přerova. Foto: Berani Zlín
ZLÍN - Hned ze začátku roku 2024 přichází změny u zlínských Beranů. Na rozehrání do nedalekého Přerova odchází zkušený forvard Tomáš Pospíšil a mladý obránce Tadeáš Talafa. Opačným směrem míří průbojný útočník Vojtěch Tomi.

Vojtěch Tomi dokáže být v rámci Chance ligy produktivní, dvakrát šel nad třicet bodů a patnáct branek, zkušenosti má i ze 101 extraligových startů. V Přerově hraje devětadvacetiletý útočník podruhé v kariéře, na Hané se objevil už v sezoně 2018/19 a letos se mezi Zubry vrátil. A bodově se mu dařilo celkem slušně, nasázel už sedm branek (7+3) a byl třetím nejlepším střelcem týmu.

Navázat a snad i vylepšit tyto výkony se pokusí během měsíčního angažmá ve Zlíně,“ informovali Berani na svém webu.

Na oplátku do Přerova, který se snaží zvednout z 11. místa, vyrážejí Tadeáš Talafa s Tomášem Pospíšilem. Zkušený útočník Pospíšil byl letos často mimo sestavu (13 zápasů 1+1), nyní se odchází rozehrát k Zubrům, kde stráví měsíc a pokusí se nabrat formu z posledního play off, ve kterém Beranům pomohl sedmi body v patnácti zápasech.

Součástí loňské zlaté jízdy byl i obránce Tadeáš Talafa, který také odehrál všech 15 duelů play off. Letos nastoupil jen sedmnáctkrát (0+2) a nyní pomůže obranné letce Zubrů.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x