Známe letošní výsledky výzkumu Město pro byznys. Která města v kraji se umístila nejlépe?

Cenu za 1. místo převzal náměstek primátora Zlína Pavel Brada. Foto: Město pro byznys
ZLÍNSKÝ KRAJ – Nejlepším podnikatelským městem ve Zlínském kraji je Zlín. Vyplývá to z výsledků letošního výzkumu Město pro byznys, ve kterém se krajské město stalo jasným vítězem. Velice dobře si vedl také Holešov a Uherské Hradiště.

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí podnikatelský potenciál ve všech 205 obcích s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy. Analytici dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií – podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.

Podnikatelsky nejpřívětivější je krajské město

Město Zlín se podle výsledků výzkumu může pochlubit velmi vysokým počtem ekonomických subjektů v přepočtu na obyvatele, stejně jako vysokým počtem právnických osob i živnostníků. Ve všech těchto kategoriích se město umístilo v TOP 5 dokonce celorepublikově.

Město zároveň myslí na udržitelnost, počet dobíjecích stanic pro elektromobily je v rámci Zlínského kraje nejvyšší. Také z ekonomických ukazatelů vyplynulo, že město vynakládá dostatečné množství peněz na sport, kulturu a také na veřejnou dopravu. V rámci kraje zaznamenává zlínský magistrát rovněž nadprůměrný podíl čerpaných dotací v poměru k celkovým příjmům města.

Velmi nás to těší, bereme to jako závazek. Aktuálně máme rozpracováno mnoho zajímavých projektů. V brzké době budeme otevírat nové tržiště Pod Kaštany, připravujeme velkorysou rekonstrukci náměstí Míru. Velkým rozvojovým projektem je rekonstrukce Velkého kina, které nezůstane pouhým kinem jako při jeho otevření v roce 1932, ale mělo by být multifunkčním prostorem. Dalším projektem je příprava nové čtvrti Březnická, kde by mělo v budoucnu vzniknout deset objektů, včetně vysokoškolských kolejí, kancelářských prostor, bytů a zajímavého veřejného prostoru,“ uvedl náměstek primátora Zlína Pavel Brada.

V průzkumu zabodoval také Holešov a Uherské Hradiště

Druhý Holešov si připisuje v rámci Zlínského kraje vůbec nejvyšší změnu počtu ekonomických subjektů v přepočtu na obyvatele. Výrazně zde stoupá také celkový počet obyvatel, počet dokončených bytů v přepočtu na 1000 obyvatel je v regionu nejvyšší. Holešovská radnice se může pochlubit také vysokým podílem kapitálových výdajů v poměru k celkovým výdajům a také nejlepším výsledkem v testu elektronické komunikace, tedy v rychlosti a kvalitě odpovědí na fiktivní podnikatelské dotazy.

Bronzové Uherské Hradiště se může pyšnit přehlednými webovými stránkami, na nichž je k nalezení vše potřebné pro komunikaci s veřejnou správou a mnohé další. Přívětivost radnice podtrhuje na Zlínsku nejvyšší počet úředních hodin. Z ekonomických ukazatelů je možné doplnit vysokou likviditu a dostatečné finanční prostředky věnované do oblasti bydlení a kultury.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x