Znovu na ligu. Jan Jelínek: Bohemka je nevyzpytatelná

Jan Jelínek Foto: zlin.cz
ZLÍN - Přesně padesátiprocentní úspěšnost. Tři výhry a tři prohry. Šest bodů ze hřišť soupeřů, jen tři doma. Devítibodový zisk je pro fotbalisty zlínského Fastavu slušný vklad do další fáze nejvyšší soutěže. Tentokrát odehrají do další reprezentační pauzy jako jiní jen čtyři kola, soupeři ale budou velmi těžcí. V sobotu doma Bohemians 1905, pak k derby na Slovácko, doma pražská Sparta a poté do Plzně. Docela náročné. Trenér Jan Jelínek to moc dobře ví.

Zápas s Bohemians 1905 bude velmi důležitý, poslední domácí porážka s Olomoucí 1:4 ještě bolí?

Jasně, máme divákům co vracet. Na druhou stranu se nám docela daří venku, cítím, že mužstvo je zdravě nahecované, musíme do toho dát vše.

Jaký je Bohemka vlastně soupeř?


Stěží vyzpytatelný. Umí vybouchnout, umí mile překvapit. Venku podle mne až tak silní nejsou, doma je hodně drží fandové na jejich kultovním stadionu.

A váš tým vyzpytatelný je?

Já věřím, že už také ne, což může být velká výhoda. Sázíme na zdravé vztahy v týmu, ty mohu garantovat, přidat musíme srdíčko, to tu také je. Jako vždy se budeme rvát.

Když se koná dvoutýdenní ligová pauza. Tak je to pro mužstvo dobře nebo ne?

Já myslím, že spíše ano. Někdo bude mluvit o absťáčku, já zase o tom, že si kluci o víkendu pěkně odpočinuli a vrátili se mi do tréninkového procesu zdravě svěží. A my jsme si ty dva týdny zpestřili postupem v poháru, když se předvedla celá řada mladých hráčů.

Vy jste prý naskočil na trávník i coby hráč…

Bylo to příjemné osvěžení, zahrál jsem si v Karolince třeba s hejtmanem Radimem Holišem a mnoha dalšími lidmi, kteří se rozhodli touto formou pomoci oblastem postiženým červnovým řáděním tornáda. Jsem rád, že jsem u toho mohl být.

A asi byste byl rád u výhry na Klokany, že ano?

Jistě, velmi rád.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x