Zoo otevřela nový výběh pro slony v Karibuni

Foto: Archiv ZOO Zlín
ZLÍN – Nový velký výběh pro slony otevřela před pár dny Zlínská zoo. Blíže o tom serveru Zlin.cz referovala mluvčí zoologické zahrady Romana Bujáčková.

Jak otevření výběhu probíhalo? O půl jedné odpoledne koridorem, který spojuje stávající a nový výběh, nejprve prošly slonice. Trdičně první šla Zola, pak nejstarší Kali a jako poslední nejmladší Ulu. Přesně ve 13.00 pak chovatelé otevřeli mohutné brány a návštěvníci poprvé vstoupili do sloního koridoru. Pro přístup k výběhu totiž slouží stejná cesta, jakou využívají i slonice. Průvodcem celé početné skupiny se stal ředitel Roman Horský. „Máme velkou radost, že můžeme návštěvníkům představit naše slonice v nádherném travnatém výběhu. Původně jsme plánovali pouštět slony do výběhu pouze v noci, ale nakonec jsme vše změnili. Lidé nás během uzavření zoo při nemoci covid neskutečně podpořili, díky jejich příspěvkům jsme ve výběhu mohli postavit i přístřešek pro slony. Zpřístupnění Karibuni je naším poděkováním všem příznivcům a návštěvníkům zlínské zahrady,“ vyzdvihl ředitel Roman Horský.

Nový výběh v Karibuni jsme kompletně dokončili v loňském roce. S výstavbou výběhu nám velmi výrazně pomohl Zlínský kraj, bez jehož příspěvku ve výši 10 milionů Kč bychom výběh nikdy nedokončili. Od letošního jara chovatelé postupně zvykali slonice na průchod koridorem, minulý týden jím konečně prošla i nejmladší slonice Ulu. „Výběh patří mezi největší výběhy slonů v evropských zoo. Sloni mají k dispozici nejen přístřešek, ale také jezírko se sprchováním nebo přírodní bahniště. Výběh je opravdu obrovský, může se proto stát, že někdy slonice neuvidíte. Budeme je však postupně zvykat, abyste je ve spodní části výběhu, u jezírka nebo v přístřešku mohli vídat co nejčastěji,“ doplnil ředitel Roman Horský.

Přístup k novému výběhu a průchod koridorem bude pro návštěvníky umožněn každý den, a to vždy od 13.00 do 17.00 hod. V dopoledních hodinách slonice budou zůstávat ve stávajícím výběhu u pavilonu.

Pracovníci zoo současně s otevřením výběhu prosí veřejnost, aby v Karibuni dodržovala všechny pokyny vydané zahradou.

„Bohužel stačilo jen pár hodin a museli jsme řešit první problémy týkající se pohybu návštěvníků v Karibuni. Neukáznění návštěvníci opět nemají úctu k naší práci, porušují uvedené zákazy a poškozují náš majetek. Slony jsme dokázali naučit všemu potřebnému, některé lidi ne. Jde o Vaši bezpečnost. Nezbylo nám nic jiného, než obnovit různá omezení, další zákazy, ohraničení a ploty,“ postěžovala si mluvčí Bujáčková.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x