Zpěváci, kapely… chcete zahrát sportovcům na festivalovém půlmaratonu?

Organizátoři festivalového půlmaratonu připravili speciální výzvu pro amatérské muzikanty. Foto: ZFF
ZLÍN - Máte kapelu, jste amatérský hudebník nebo si jen tak rádi zahrajete pro radost? Zlín Film Festival hledá možná právě vás! Během letošního ročníku festivalového půlmaratonu totiž organizátoři plánují vytvořit hudební kulisu kolem tratě během hlavního závodu, který se uskuteční v neděli 4. června.

Běžecký závod ulicemi Zlína má za sedm ročníků své existence skvělé renomé mezi běžci. V nadcházejícím ročníku by organizátoři chtěli závod posunout ještě dál. Kromě toho, že by rádi rozšířili startovní pole a pokořili hranici 2 000 startujících běžců, plánují také podpořit atmosféru podél tratě.

Vyzýváme všechny místní i přespolní malé kapely, muzikanty, zkrátka všechny nadšence, co mají hudbu v krvi, chtějí se k nám připojit a pomoci během hlavního závodu vytvořit neopakovatelnou atmosféru, jak ji známe ze světových běžeckých klání,“ uvedla Jarmila Záhorová, výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu a dodala, že cílem je podpořit a motivovat samotné běžce, ale také vytvořit program pro diváky. „Pro všechny, kteří se zapojí, bude připravena odměna v podobě volných vstupenek na festivalové letní kino,“ doplnila Záhorová.

Délka vystoupení může být libovolná, od cca 15 minut, kdy poběží daným úsekem hlavní skupina závodníků, nebo i 2 hodiny v průběhu konání celého závodu. Hlavní závod startuje v 10:00 hodin u Kongresového centra Zlín a jeho trasa vede od Kongresového centra do továrního areálu, kolem 21. budovy, přes Prštné, Rybníky, Čepkov, na Podvesnou, přes Benešovo nábřeží na Dlouhou a na náměstí Míru. Kapely budou mít možnost vystoupit kdekoli po trase závodu, dle svých preferencí po dohodě s produkčním závodu. V případě zájmu se zapojit, se kapely mohou hlásit na mail martin.tomiga@zlinfest.cz

V tuto chvíli vrcholí přípravy závodu. Samotní zájemci o registraci na některou z tratí mají možnost se přihlásit už jen do konce března za výhodnějších podmínek. Od 1. dubna se cena zvyšuje na 999 Kč za osobu při účasti na čtvrtmaratonu, půlmaratonu, v tandemu nebo štafetě.

Více na www.zlinskypulmaraton.cz

Zdroj: Kateřina Martykánová, ZFF

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x