Zyqarri slaví první narozeniny. Která známá osobnost bude jeho kmotrem?

Foto: Zoo Zlín
ZLÍN – První mládě slona afrického odchované v České republice před několika dny oslavilo své první narozeniny. Zlínská zoo proto na neděli 19. června chystá velkou oslavu, které se zúčastní také vítěz soutěže MasterChef Česko Roman Staša. Právě on se stane kmotrem slůněte.

Zyqarri, jak chovatelé sloního samečka pojmenovali, se narodil 6. června 2021. Jeho matkou je nyní sedmadvacetiletá samice jménem Kali a společnost jim dělají další dvě dospělé slonice Zola a Ulu.

Křtiny proběhnou přímo ve stávajícím výběhu slonů u pavilonu, kde budou moci návštěvníci od 14 hodin pozorovat přípravu obřího narozeninového dortu pro oslavence.

Najde na něm ty největší „sloní“ laskominy – banány, hrozny, jablka, seno, větvičky stromů, salát nebo čínské zelí. A protože první narozeniny prvního afrického slůněte České republiky jsou mimořádnou událostí, bude skutečně mimořádný. Dort bude vysoký téměř dva metry, jeho vršek ozdobí velká jednička,“ uvedla vedoucí oddělení marketingu Romana Mikešová.

O hodinu později do zoo přijede kmotr slůněte, kterým je vítěz soutěže MasterChef Česko 2020 Roman Staša. Roman je napajedelský rodák a také velký příznivec zlínské zoo. Křest zvířete si užije vůbec poprvé.

Je to pro mne velká pocta, že se stanu kmotrem tak výjimečného mláděte. Slůně sleduji od samého počátku, už několikrát jsem se byl na mého „kmotřence“ podívat. Věřím, že si nedělní oslavu všichni užijeme, určitě se přijďte podívat. A protože k správné oslavě patří i dobré jídlo, společně si také zavaříme,“ s úsměvem pozval Roman Staša.

V rámci nedělní oslavy bude na nádvoří zámku Lešná vystaven také obří 35 kg vážící dort ve tvaru slůněte, který na podporu chovu slonů ve zlínské zoo upekla cukrářka Radka Otavová.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x