5+1 tip na říjnové akce v Beskydech: pro gurmány, sportovce i děti

VELKÉ KARLOVICE - Jak si zpříjemnit podzimní víkendy? Bylo by škoda zůstat doma, když příroda hraje všemi barvami a navíc se pořád něco zajímavého děje. Udělejte si výlet do Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích na některou z chystaných akcí, jejichž návštěvu tady navíc můžete zakončit koupáním a saunováním ve Wellness Horal.

Nechejte se inspirovat našimi tipy na říjen, nebo se podívejte na kompletní kalendář na webu resortu.

8. – 9. 10. – Víkend zvěřinových specialit na Horalu

Karlovický Wellness hotel Horal je široko daleko vyhlášený zvěřinovými specialitami a vy si je o tomto víkendu užijete opravdu dosyta. Kuchaři budou servírovat mj. kančí medailonky, grilovaný mufloní hřbet, filírovanou jelení kýtu nebo burger z bizoního masa. V sobotu od 11:30 do 15:30 k posezení zahraje valašský muzikant Bolek Vjaclovský, v neděli heligonkáři Katka a dědko Kubačákovi.

8. – 9. 10. – Kurzy pečení frgálů a přípravy borůvkových knedlíků

Pokud vás baví nejen jíst, ale i vařit a péct, doporučujeme některý z kurzů v hotelu Galik pod vedením kuchařů a pekařek Resortu Valachy. V sobotu 8. 10. je na programu příprava borůvkových knedlíků, v neděli 9. 10. pečení valašských frgálů a během podzimu se můžete přihlásit i na další vypsané kurzy.

15. 10. – Podzimní kouzlení se stezkou odvahy

Sobota 15. 10. bude zasvěcena dětem. U hotelu Galik se s nimi od 15 hodin můžete zapojit do tvoření z podzimních materiálů, soutěžit o nejhezčího „podzimáčka“ a užít si doprovodný program – šlapací autíčka, ukázky práce řezbáře, chytré hry GoGEN Maxipes Fík a další. Od 18 hodin mohou statečné děti vyrazit na stezku odvahy. Více informací.

22. 10. – Běhej Valachy: závod pro celou rodinu

Nenechejte si ujít poslední letošní akci seriálu DATART Valachy tour a přijďte si zaběhat s celou rodinou. Od 9:30 se budou konat dětské závody v 7 věkových kategoriích na vzdálenosti od 100 do 1 800 metrů. Dospělí startují ve 12:00 a na výběr mají ze dvou tratí v délce 7 a 12 km se startem v 12 hodin. To vše v kulise nádherně zbarvené podzimní přírody Beskyd. Registrovat se můžete na www.valachytour.cz.

5. 11. – Degustační večer s vinařem Jiřím Uherkem

Spa hotel Lanterna s příchodem podzimu uvádí nové sezónní menu v zážitkové restauraci Vyhlídka.  V sobotu 5. 11. se bude mimořádně servírovat i s průvodním slovem šéfkuchaře Pavola Pikuláka a vinaře Jiřího Uherka, nositele ocenění Vinař roku. Právě jeho vína zvolili someliéři k snoubení všech chodů. Atmosféru zpříjemní hudební doprovod v podání houslistky Alžběty Králové.

Doporučujeme spojit návštěvu večera s noclehem, ať si vychutnáte skleničku vína bez starostí a dopřejete si i chvilku odpočinku v hotelovém spa. Vyzkoušejte při tom některý z nových pokojů se zimní zahradou a vanou, které přibyly díky letošní rekonstrukci hotelu.

Tip navíc: pojďte se zahřát do Wellness Horal

Ať už vyrazíte na kteroukoli akci, nebo jen dostanete chuť na pořádný relax, zajděte si užít koupání a saunování do Wellness Horal v hotelu Horal. Mají tu tři termální bazény se slanou vodou vyhřívanou až na 36°C, k tomu menší fitko, útulný saunový svět s každodenní nabídkou saunových rituálů a Vital barem a to vše dotváří pestrá nabídka masáží a beauty ošetření.

Když se ubytujete v hotelech Lanterna a Horal, máte do Wellness Horal volný vstup. Velmi oblíbený je pobyt Relaxační neděle z neděle na pondělí, který je cenově výhodnější a vyniká klidnou atmosférou po odjezdu víkendových návštěvníků.

Na co se můžete těšit do konce roku:

  • 16. – 20. 19. a 20. – 23. 10. Běžecká škola Miloše Škorpila
  • 30. 10., 20. 11. Kurz pečení frgálů
  • 11. – 20. 11. Svatomartinské hody v hotelech Lanterna a Horal
  • 16. 11. Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna
  • 3., 10. a 17. 12. Kurz pečení vánočky
  • 30. 11. – 2. 12. Jitka Ševčíková a Jan Vojáček: Umění být zdráv a Emoční mistrovství
  • 16. 12. Etiketa stolování s Ladislavem Špačkem

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x