Silvestrovská a novoroční léčba cholesterolu

Dny na přelomu roku jsou přímo předurčeny k zlikvidování problémů s cholesterolem. Není to silvestrovský ani novoroční žert, ale tvrdá a pravdivá realita.

Kdy jindy, než ve volných dnech na Silvestra a zkraje nového roku si dopřát spoustu pochutin jako jsou teplý i studený ovar, tlačenka, vařené koleno a pochutiny s vařené vepřové hlavy. Všechny jmenované pochutiny jsou uvařené a vařené maso je nejzdravější. Tyto delikatesy mají vysoký obsah omega 3 a ty jsou protizánětlivé, to znamená, že nám v těle likvidují záněty. Pokud v průběhu roku používáme v kuchyni řepkový a slunečnicový olej, chleba si mažeme ramou, florou a jinými rostlinnými náhražkami, tak dostáváme do těla vysoký obsah omega 6 a ty jsou zánětotvorné. Rostlinné tuky nám způsobí v žilách a cévách zánět. Lidské tělo je od přírody složeno tak, aby cholesterol protékal krevním řečištěm, a pokud někde něco praskne, tak to zalepí, je to lepidlo, bez kterého nemůžeme žít. Ale pokud si rostlinnými tuky v krevním řečišti způsobíme zánět, cholesterol si myslí, že je zde prasklina, neumí rozeznat zánět od praskliny a začne ji opravovat. My dál konzumujeme rostlinné tuky, podporujeme tvorbu zánětu a cholesterol se lepí a lepí až cévu nebo žílu ucpe a nás trefí šlak neboli infarkt.

Přátelé, otevřete popelnice, do kterých naházíme všechny rostlinné tuky. Nezapomeňte léky na cholesterol vhodit do záchodu a spláchnout, statiny, které léky obsahují, vám cholesterol nesníží, ale dovedou Vás k cukrovce.
Nový rok, do kterého Vám přeji jen to nej, začněme zdravě a bez ucpaných žil a cév.

Zdraví Vás bylinkář Standa.

P.S. na stránkách www.penicka.cz najdete článek Velká cholesterolová lež od MUDr. Dwight Lundella. V tomto článku lékař potvrzuje to, o čem dnes píši.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x