Minerály – zdraví přívod stálý

Vítejte v novém roce. Při prodeji bylin jsem postřehl, že ve spěchu života přehlížíme některé zdravotní potíže. Ty nám může způsobovat nedostatek minerálů.

V mnoha případech si stačí uvědomit, že mi něco chybí, ve stravě doplnit a potíže zmizí. Jako příklad mohu uvést problém většiny žen, nedostatek železa v krvi. Berete léky se železem, různé doplňky stravy, máte z toho zácpu nebo průjem, je Vám z toho špatně, ale železo v krvi stále chybí, protože nemáte v krvi dostatek mědi. Vše podrobně vysvětlím v dalších článcích.

Minerály jsou anorganického původu, lidský organismus si je sám neumí vyrobit, a proto je musíme pravidelně do organismu doplňovat. Pro správnou mineralizaci organismu je důležitý nejen dostatečný obsah a poměr minerálů v nápojích a potravě ale také schopnost organismu potřebné minerály ze stravy přijmout. Na schopnosti příjmu minerálů se podílí stav zažívacího traktu a látkové výměny, a u některých minerálů, přítomnost jiného minerálu v krvi. Nejdůležitější ale je pravidelné doplňování vody. Jedině voda a nic jiného než voda, nám dodá minerály tam, kam patří.

Na mou otázku při prodeji bylin, kolik máte vypité vody, mi 90 % odpoví: dnes málo, ale jinak piji, nebo vypil jsem litr čaje. Čaj nás odvodňuje a není nosičem minerálů. Při těchto odpovědích si vždy postesknu, že stále nechápete důležitost vody pro svůj organismus.

Začněme Nový rok dobrým zavodněním čistou pramenitou vodou, tím se zbavíme respiračních chorob, budeme přijímat z potravy a tekutin minerály, z těla budou vyplavovány toxiny a nečistoty. Zdravotní stav každého se zlepší.

Zdraví přeje a zdraví vás bylinkář Standa.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x