Bacopa Monnieri – Brahmi – na nemoc „ kde jsem to dala“

A máme zase chřipkovou epidemii. Můžou za to ženské, zapomínají nalévat chlapům a samy zapomínají pít vodu. Na zapomnětlivost je bylina Brahmi a řeší nemoc „kde jsem to dala“. Když budeme dobře zavodnění, neskolí nás chřipka a zlepší se i paměť. Mozek potřebuje energii z vody.

Tak si něco připomeňme o populární indické ajurvédské bylině Bacopa monnieri známé pod názvem Brahmi. Brahmi je též jednou z nejvíce používaných bylin v japonské medicíně. V obou případech je primárně používána jako nervové tonikum především proti nespavosti a nervovému napětí. Užívá se k účinnému ovlivnění aktivity mozku.

Brahmi je považována za důležitou bylinu proti astmatu, epilepsii a duševním chorobám. Revitalizuje nervy a mozkové buňky, podporuje průtok krve mozkem, zlepšuje krátkodobou a dlouhodobou paměť. Roztahuje ty nejtenčí cévy kapiláry a tím zvyšuje průtok krve mozkem. Zvyšuje inteligenci, působí proti senilitě a stárnutí a tím zmírňuje projevy Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby. Brahmi se doporučuje všem, kdo potřebují zlepšit koncentraci, schopnost učení a znovu vybavování naučené látky – studentům, duševně pracujícím, lidem starším 40-ti let. Tonizace nervového systému, zmírňování stresu a navození klidného spánku mohou být přínosem pro lidi s poruchami koncentrace, postižené mrtvicí a psychicky vyčerpané.

I v případě téhle paměťové „zázračnice“ platí okřídlené: všeho s mírou. Moje žena po několikatýdenní kúře si najednou vzpomněla na mé hříchy mládí, které už z mé paměti vymizely. Pánové, když Vás potká něco podobného, je nutné manželku přesvědčit, že čaj z Brahmi nepotřebuje.

Zdraví Vás bylinkář Standa.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x